Boğaziçi Köprüsü'nün Yeni Adı: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü

1 dakika okuma süresi

Boğaziçi Köprüsü'nün Yeni Adı: 15 Temmuz Şehitler Köprüsü

Darbe girişiminin olduğu gece vatandaşların öldürüldüğü Boğaziçi Köprüsü’nün adının 15 Temmuz Şehitler Köprüsü olarak değiştiriliyor.

15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimi sırasında 62'si polis, 5'i asker, 173'ü de sivil olmak 240 kişi yaşamını yitirdi. Ölenler arasında darbe girişimine tepki amacıyla Boğaziçi Köprüsü'ne giden vatandaşlar da bulunuyor. Bakanlar Kurulu toplantısı ardından bu Boğaziçi Köprüsü hakkında bir karar alındı. Boğaziçi Köprüsü'nün yeni adı 15 Temmuz Şehitler Köprüsü...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün basına kapalı gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı 3 saat 20 dakika sürdü. Sona eren toplantı sonrasında Başbakan Binali Yıldırım açıklama yaptı.

Başbakan Yıldırım yaptığı açıklamada, "İstanbul ve Ankara’da birer şehitler anıtı kurulması bugünkü Bakanlar Kurulu’nda kararlaştırdığımız diğer bir konudur. Darbecilerin ilk hedefi olan ve vatandaşlarımızın şehit edildiği Boğaziçi Köprüsü’nün adının ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ olarak değiştirilmesine de karar verilmiştir" sözlerini kullandı.

Anayasanın değiştirilmesine de değinen Yıldırım, "Yeni anayasanın bütün partilerin katılımıyla yapılması planlanıyor" dedi.

Ayrıca Yıldırım, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın İçişleri Bakanlığı'na bağlanacağını açıkladı.

Editörün Seçimi: Daha İyi Yaşam - Boğaziçi Köprüsü Hakkında Bilmek İstediğiniz Her Şey​

                           Daha İyi Yaşam - 15 Temmuz Darbe Girişiminden Akıllara Kazınan Fotoğraflar

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html