Boğaz Ağrılarına İyi Gelen 6 Bitki Çayı!

2 dakika okuma süresi

Boğaz Ağrılarına İyi Gelen 6 Bitki Çayı!

Mevsim geçişlerinde yaşanan boğaz ağrılarına 6 bitki çayıyla şifa bulun. Daha İyi Yaşam sizler için sıraladı.

Tıp dilinde farenjit olarak bilinen boğaz ağrıları genellikle gribal enfeksiyonlarla kendini gösterir. Soğuk algınlığı hayat standardınızı bozduğu gibi ciddi sağlık problemlerine de neden olabiliyor.

Eğer boğaz ağrılarınız ciddi derecede rahatsızlık vermiyorsa önereceğimiz bitki çaylarıyla sağlığınıza kavuşabilirsiniz. Bitki çayları boğaz ağrılarını hafifletip boğazınızı yumuşatacaktır.

Aynı zamanda öksürüğünüz varsa ona da iyi gelecektir.  Boğazınızın fazla tahriş olmasını engelleyerek iyileşmesini hızlandıracaktır. 

Bu bitki çaylarını düzenli olarak kullanabilirsiniz. Ancak sürekli ilaç kullanıyorsanız ve ya hamileyseniz bitki çaylarının yan etkilerini öğrenip bilinçli olarak tüketmelisiniz. Gerekirse doktorunuza bu konuda danışınız.

1.ADAÇAYI

Birçok rahatsızlığa iyi gelen adaçayı soğuk algınlığı için biçilmiş bir kaftandır. Adaçayı antiseptik özelliği nedeniyle boğaz ağrılarını azaltmaktadır. Adaçayını çay olarak tüketebileceğiniz gibi gargara şeklinde de kullanabilirsiniz. Adaçayı ağrıyı dindirdiği gibi boğazdaki iltihaba da iyi geliyor. 

2.PAPATYA ÇAYI

Papatya çayı denince ilk akla gelen sakinleştirici özelliğidir. Papatya çayı bunun dışında iltihap önleyici özelliğiyle boğaz ağrılarına iyi gelir. Papatya çayını iş yerinde içmeyi düşünenlere şu uyarıda bulunmak istiyoruz. Papatya çayı uykunuzu getireceğinden soğutup gargara olarak tüketmeniz daha iyi olacaktır.

3.MEYAN KÖKÜ ÇAYI

Soğuk algınlığına iyi gelen bitkiler arasında yer alan meyan kökü çayı tedavi olarak kullanılan en eski bitki türüdür. Meyan kökü çayı boğaz ağrılarına iyi geldiği gibi ağız içindeki yaraları, alerji ve viral enfeksiyonların tedavisi içinde etkilidir. Sıcak olarak tüketebileceğiniz gibi gargara olarak ta tüketebilirsiniz.

4.EKİNEZYA ÇAYI

Soğuk algınlığı ve boğaz ağrıları için en çok önerilen bitkidir. Ekinezya çayı düzenli kullanıldığında bağışıklık sistemini güçlendirir ve soğuk algınlığı riskini azaltır. Ekinezya çayını diğer bitki çaylarından farklı olarak kapsül olarak ta tüketilebilirsinz.

5.KARAAĞAÇ ÇAYI

Karaağaç çayı Kuzey Amerika bölgesinde boğaz ağrıları için kullanılan geleneksel bir çaydır. Karaağaç çayı karaağacın iç kabuklarından elde edilir. Bu kabuklar suyla temas ettiğinde jel halini alır ve boğazı yumuşatarak tahriş olmasını engeller.

6.OKALİPTÜS ÇAYI

Okaliptüs çayı boğaz ağrılarına iyi geldiği gibi bronşit ve sinüzit gibi ağrılarını da hafifletme özelliğine sahiptir. Okaliptüs çayını ağız yoluyla tüketebildiğiniz gibi buharını içinize çekerek burnunuzu da açabilirsiniz.

Daha İyi Yaşam olarak sağlıklı günler dileriz! Soğuk algınlığı için sizin önerileriniz nelerdir?

Spor Yaparak İncelmek Mümkün Mü?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html