Bodrum Mu? Çeşme Mi?

2 dakika okuma süresi

Bodrum Mu? Çeşme Mi?

Son dönemlerde ismi en sık duyulan tatil beldeleri. Peki ya sizce Bodrum mu yoksa Çeşme mi?

Yaz aylarında tatile gitmek isteyenlerin soluğu aldıkları iki nokta Bodrum ve Çeşme. Peki bu ikiliden hangisi neden tercih edilmeli? Daha İyi Yaşam’ın sizler için derlediği tur rehberi.

Bodrum mu? Çeşme mi?

Biri Ege’nin incisi İzmir’in gözde tatil mekanlarından Çeşme diğeri ise gece hayatı ile ünlü adım başına Türk ve yabancı ünlü ya da turist düşen tatil cenneti Bodrum. Bu ikilinin savaşında sizin tarafınız hangisi bizimle paylaşmayı unutmayın :)

bodrum

Popülerlik

Son birkaç yıldır popülerliğini korumaya çalışan Bodrum, Çeşme Alaçatı’nın yükselişi karşısında oldukça zor zamanlar geçirdi. Eski popülerliğini koruma savaşı veren Bodrum, fiyatlarını yükselterek gelen kitlenin değişmesini de sağladı. Çeşme ise daha genç bir kesime hitap etmeyi tercih ettiği için bu iki tatil beldesi aynı kulvarda değiller ancak Çeşme’nin sokak partilerine Bodrum’un ise gece kulüplerine gitmeden karar vermeyin.

bodrum

Ulaşım

Yalıkavak ve Bodrum arasındaki mesafenin az olduğunu düşünürsek havaalanı olması da Bodrum’u Çeşme karşısında öne çıkaran bir detay oluyor. Çeşme’de ise durum farklı. Çeşme, Bodrum’a oranla çok daha küçük ancak iki yaz gittiğinizde anlayacağınız bir şey varsa o da Çeşme’nin sürekli geliştiği. Ancak hala havaalanı sorunu çözülebilmiş değil.

bodrum

Alışveriş

Doğal yiyecekler tüketmek ve evinize götürmek istiyorsanız, marka değil de butik olsun sadece ben de olsun düşüncesi sizi cezbediyorsa siz Çeşme insanısınız. Arkadaşlarınıza hediye olarak bir anahtardan çok daha fazlasını götürebilirsiniz. Bodrum ise ünlü markalarında butiği bulunan bir alışveriş cennetine dönüştü. Hatta bazı ünlülerin Bodrum’da atölye bile açtığını biliyoruz. Otel tatili konseptine daha yakın olan Bodrum ise alışveriş konusunda daha çok cep yakan bir yer konumunda. Ama unutmayın ki Bodrum sokaklarında Adriana Lima ile karşılaşmanız oldukça olası.

bodrum

Deniz, Güneş, Kum 

Bu üç özellikte hem Bodrum hem de Çeşme için oldukça öne çıkan özellikler. Zaten bu muhteşem üçlü olmasaydı şimdi ne Bodrum’un ne de Çeşme’nin adı anılırdı. Çeşme’nin ise bir tık daha fazla nemli olabileceğini söylemeden edemeyeceğiz. 

bodrum

Peki size göre hangisi neden daha avantajlı? Bu yaz tatilinizi hangisinde geçirmek istersiniz/isterdiniz? Bizimle paylaşmayı unutmayın :)

Editörün Seçimi: Gölyazı: Avrupa’nın En Güzel Kasabası​

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html