Böbreklerinizin Sağlıklı Çalışmasına Yardımcı 8 Besin

1 dakika okuma süresi

Böbreklerinizin Sağlıklı Çalışmasına Yardımcı 8 Besin

Soğan, sarımsak, zeytinyağı ve daha bir çok doğal gıda böbreklerinizin sağlıklı çalışmasına yardımcı oluyor. Peki bu yiyecekler neler?

Böbreklerinizin Ömrünü Uzatan O Sağlıklı Yiyecekler

 

Soğan: Antioksidan özelliği ile sarmısağa benzeyen soğan, barındırdığı antienflamatuvar ile böbrek hastalarına birebir faydalıdır. Kanser ve kalp hastalıklarına karşı da koruma etkisi vardır.

Yumurta: Yumurtanın beyazı da böbrekleriniz için gerekli gıdalardan. Yumurta beyazında bulunan yüksek protein, düşük potasyum, düşük fosfor ve bol miktardaki demir böbrek hastalıklarını önlemeye birebir.

Kıvırcık: Lahana: C ve K vitaminleri içerdiği gibi içindeki lif ile böbreklerinizin sağlıklı çalışmasını sağlayan kıvırcık lahananın yemeğini yapabileceğiniz gibi salatalarla beraber de tüketebilirsiniz.

Sarımsak: Doğanın süper gücü olarak bilinen sarımsak, yemeklerde kullanıldığında bünyenizin tuz ihtiyacını da karşıladığı gibi tuz kullanmanızı gerektirmez de. Böbreklerinize zararı olan fazla sodyumu engelleyen sarımsak kullanımını yemeklerinizde ve günlük hayatınızda tüketmeyi ihmal etmeyiniz. Şişkinlik ve gaz sorununu çözmeye de birebirdir.

Zeytinyağı: Margarine karşı savaş açan zeytinyağı da böbrek sağlığınız için önemli gıdalar arasında.

Elma: İçerdiği düşük potasyum içermesi ve yüksek antienflamatuvar  sayesinde böbreğinizin dostudur.

Kızılcık: Antioksidan deposu kızılcık idrar yolu enfeksiyonlarına karşı çok etkilidir. İdrardaki asit düzeyini arttırarak bakterilerin idrar kesesi duvarına yapışmasını engeller.

Balık: Omega 3 deposu olan somon, sardalya, alabalık çeşitleri vücudunuzun üretemediği yağ asitlerini içlerinde barındırır. Vüdunuzun bu yağ asitlerini üretememesinden dolayı balıkların tüketimi bolca yapılmalıdır. Düzenli alınmadığında kalp hastalıkları, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterole neden olur. Bu rahatsızlıklar kronik böbrek hastalıklarını tetiklemektedir.

Tüp Bebek Tedavilerinin Olumsuz Etkileri Var Mıdır?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html