Beyoğlu'nun İnci'si Tatlı Tatlı Geri Döndü

1 dakika okuma süresi

Beyoğlu'nun İnci'si Tatlı Tatlı Geri Döndü

Beyoğlu’nun simgelerinden tarihi İnci Pastanesi, bulunduğu binadan tahliye edilmesinin ardından Beyoğlu Mis Sokak’taki yeni yerinde yeniden açıldı. 

İstiklalCaddesi üzerindeki Cercle d’orient Binası’nda 68 yıl hizmet veren ve 7 Aralık 2012’de tahliye edilen tarihi İnci Pastanesi, 70 günlük aranın ardından müdavimleriyle yeniden buluştu. İlk gün pastanenin kendine özgü profiterolleri de satışa sunuldu. Beyoğlu’nda Mis Sokak’ta 4 katlı bir binanın giriş katında yeniden hizmet vermeye başlayan tarihi pastanenin işletmecisi Musa Ateş, gazetecilere yaptığı açıklamada, İnci Pastanesi’nin herkesin aklında bir şeyi canlandırdığını söyledi. Ateş, Türkiye’de birçok değerin bulunduğunu ve bunlara sahip çıkılmasının önemine işaret ederek, İnci Pastanesi’nin emsalinin bulunmadığını vurguladı.

Mis Sokak'taki yeni dükkan

PROFİTEROLÜN ANASI-BABASIDIR

Pastanenin kendi ürünleriyle ün kazandığını aktaran Ateş, "Beyoğlu’nda her pastanenin bir özelliği vardır. Bu pastane de profiterolün anası-babasıdır. Bunların ne yazık ki değerini bilmiyoruz ama yok etmesini çok iyi beceriyoruz. Burayı yok etmeye çalıştılar. O günden bu yana 2 ay geçti, böyle bir mekanda yeniden İnci Pastanesi’ni halka açtık. İnci Pastanesi’ni 'İnci' yapan bu halktır. Tekrar burada pastaneyi açtığımız için mutluyuz, gururluyuz. Ancak eski binamızda hizmet vermeye devam etmek istiyoruz" dedi. Tarihi İnci Pastanesi, 1944 yılından beri hizmet verdiği Cercle d’orient binasından 7 Aralık 2012’de restorasyon gerekçesiyle tahliye edilmiş, bazı sivil toplum kuruluşları tahliyeye tepki göstermişti.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı