Beyaz Saçlarla Başa Çıkma Yöntemleri

1 dakika okuma süresi

Beyaz Saçlarla Başa Çıkma Yöntemleri

Saçlar ile ilgili en çok karşılaşılana problemlerden birisi saçların beyazlamasıdır. Bugün saç beyazlamanın yaşı oldukça düşmüştür.

Ve bu düşüşten de anlaşıldığı gibi herkes sorunun ne kadar ciddi olduğunun farkındadır. Saç beyazlamasının en yaygın sebepleri erken yaşta saç boyamak, stres ve bazı hastalıklardır. Bu beyaz saçları yok edemiyorsanız ne yapmalısınız? Size beyaz saçlarla başa çıkma yöntemlerini ifade etmeye çalışalım.

Saçınızı Farklı Taraftan Ayırmayı Deneyin

Örneğin saçınızı her gün aynı tarafa yatırıyorsanız veya ortadan ayırmayı seçiyorsanız, bunu değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Saçınızın görünümünü, yatırma yönünüzü değiştirerek, farklılaştırabilirsiniz ve bu sayede saç diplerinizdeki beyazlar daha az görünecektir.

Eğer saçlarınız hep düz ise saç diplerinizdeki veya saçlarınızdaki beyazlıklar hemen belli olacaktır. Bunun önüne geçebilmek için saçlarınızı dağınık ve kıvırcık hale getirerek bu beyazları oldukça iyi bir şekilde gizleyebilirsiniz. Örneğin saç maşası ile birlikte dalgalandırıp bir de saç spreyi sıkarak bunun üstesinden gelebilirsiniz. Bunun yanı sıra şampuan olarak kuru bir şampuan seçmelisiniz. Çünkü saçlarınıza hacim kazandıracaktır. Kuru şampuanların yanı sıra kuru renkli şampuanlar ise istenmeyen saçlarınızı geçici bir süreliğine saklayacaktır.

beyaz

Saçlarınızı Örmeyi Deneyin

Beyaz saçlarla başa çıkma yöntemlerinden bir diğeri ise saçları örmektir. Saçınızı dolgun bir şekilde örüp, saçlarınızın başladığı yerden itibaren, diplerin hizasından geçirirseniz beyazlar yüzünüzden uzaklaşır. Ve bu sayede istenmeyen saçlar gizlenmiş olur.

Bu tekniklerin yanında bir de aksesuar kullanmayı deneyebilirsiniz. Saç iğnesi veya şık bir saç tokası saç diplerinizin değil de taktığınız aksesuarın dikkatleri üzerinde toplamasını sağlayacaktır. At kuyruğu veya sade bir topuz da size farklı bir tarz verebilir. Bunlarla birlikte son olarak saçlarınızın tepe kısmına hacim vererek beyazları saklama yoluna da gidebilirsiniz.

Saç beyazlamasına sizin çözümünüz nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html