Bekarlığın Sultanlık Olmasının 6 Kanıtı

3 dakika okuma süresi

Bekarlığın Sultanlık Olmasının 6 Kanıtı

Boşuna dememişler, "Bekarlık sultanlıktır.." Neden mi? Daha İyi Yaşam sizin için derledi!

Her zaman kulağımızda yankılanır, bekarlık sultanlıktır. Kimi haksız bulsa da, bence de bekarlık sultanlık biraz. Elbette çoluk çocuğa karışmak güzel bir şey ancak bekar olmanın güzellikleri var. Neler olduğunu merak ediyorsanız, yazımızı okumaya devam edin! Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

İşte bekarlığın sultanlık olduğunun 6 kanıtı!

1. Bekar olduğunuz, yalnız olduğunuz anlamına gelmez!

Bilinen en büyük yanlışardan biridir bence bu. Evliyseniz, yalnız kalmazsınız. Çünkü her zaman iyisiyle kötüsüyle her şeyinizi paylaşabileceğiniz birisi vardır. Ancak bu bence tamamen yanlış bir ifade. Ortak bir şeyler paylaşmayan çok fazla evli çift yok mu? Elbette var. Sorunlarınızı ya da mutluluklarınızı paylaşmak için bir eşe veya herhangi bir kadına/erkeğe ihtiyacınız yok. Sonuçta her zaman yanınızda olan aileniz, arkadaşlarınız var. Veya sevgilinizle de uzun ya da kısa vadede de olsa yürüttüğünüz ilişkide ortak birşeyler paylaşmanız mümkün! Tecrübe ve samimiyet ile zengin bir yaşam sürmek evlenmeyi gerektirmez.

2. Çünkü aşk bir gizemdir!

Ve evlilik, tanımı gereği, sade ve basit bir sözleşmedir. Aşkınızın mutlaka yasal açıdan onaylanması gerektiğini mi düşünüyorsunuz? Aşk tanımlanamaz ve sürekli değişip, gelişebilir. Aşkınız, kağıt üstüne aldığında garantilenecek sanmayın!

3. Çünkü esas güvenli olan kim olduğunuzu bilmenizdir!

Hayatta başınıza gelebilecek tatsızlıklar evlilikle birlikte bitmez. Güvenlik, diğer taraftan, bu zor zamanlarda dayanıklı olmanızı gerektirir. Dayanağınızı kimi zaman çocuklarınızdan alırsınız, onların size içlerinden geldiği gibi doğaçlama serenat yapmalarından. Partnerinizden alabilirsiniz, canınız gece yarısı atıştırmayı çektiğinde sizin için cips ya da küçük sandviçler hazırlayan. İyi arkadaşlarınızdan alabilirsiniz, ne zaman moraliniz bozuk olsa sizi neşelendirmek için bir şeyler yapmaya çalışan. Çevrenizdeki insanlar tarafından tanınmak ve sevilmek size en güvenli hayati sağlar. Sırtınızı yaslamanız için bir eşe ihtiyacınız yok.

4. Çünkü hala o yüzüğe sahip olabilirsiniz!

Arkadaşlarınızdan biri 40 yaşına girdiğinde, bazı yeni ev eşyaları sipariş edip taksitlerini ödemeye başladı ve kendisi için bir bekarlık partisi düzenledi. Önce tuhaf gelse de düşününce bekar bir kadın kendisine yeni bir ev kurmayı ve tercihini kutlamayı hak etmesin ki? Başka bir arkadaşınız erkek arkadaşıyla 5 yılı doldurduğunda geleneksel bir şey yapmak istedi, bağlılığın bir sembolü haline gelen bir yüzük edinip parmağına takmak istedi. Siz birinden yüzük bekleyip bağlanmak yerine kendinize yüzük almayı tercih edebilirsiniz.

5. Çünkü ayrılabilirsiniz!

Erkek arkadaşınız ile 10 yılı devirdiniz ve ne zaman bir zorlukla karşı karşıya gelseniz, bunu sadece kendi istediğiniz için düzeltmeye çalışıyorsunuz. Bu bir zorunluluk değil! Eğer işler içinden çıkılmaz bir hal alırsa ya da daha fazla çaba harcamak için istekli hissetmezseniz her zaman ayrılma özgürlüğüne sahipsiniz. Ne kadar da tatlı bir durum bu ve güçlü hissetmemizi sağlayan bir bilinç! En hüzünlü, en çirkin, en umutsuz anlarınızda hissedeceğiniz bu ayrılma özgürlüğü kendinizi yeniden ilişkiye adama isteği verir ki, bu da özgürce alınan bir karar olduğu için en sağlıklı tercih olsa gerek.

6. Çünkü her zaman seneye evlenebilirsiniz!

Ya da ondan sonraki sene ya da ondan sonraki… Evliliğe karşı değiliz. Ve bu sadece mutlaka evlenmeniz gerekmediğine dair bir liste. Mühim olan nokta çiftlerin birbirine ve her türlü olasılığa açık olabilmesi. Uzun süreli bir ilişki içinde, sonuna yaklaşmış ya da yalnızlığı tercih etmiş olun, hiçbirimiz geleceğin bizim için neler hazırladığını bilemeyiz.  

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Evlilik Sonrası Kadının Evrimi!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html