Bebekler musluk suyu mu içmeli?

1 dakika okuma süresi

Bebekler musluk suyu mu içmeli?

Anne babalar aman dikkat! Uzmanlar bu konuda aileleri uyardı. Bebekler musluk suyu mu içmeli? Daha İyi Yaşam sizler için araştırdı..

Anneler babalar bebekler için her şeyin her zaman en iyisini vermeye gayret ederler.Öyle ki yedikleri içtikleri mama kaplarını bile yeri gelir musluk suyu kullanmadan yine içme suyuyla yıkarlar sırf herhangi bir mikrobik durum söz konusu olmasın diye.

Hatta kimi zaman içme suyunu bile aldıktan sonra kaynatıp veren anne babalarda var. Ama belki de bu kadar özenli davranmamıza gerek yok.Belki de bazen musluk suyu bebeğinize iyi gelecek...İşte uzman yorumları...

Uzmanlar anne babaları uyardı! 

Çukurova Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yüceer’den bu konuda ezber bozan bir açıklama geldi.Yüceer bebeğinize içme suyu yerine musluk suyu vermeniz konusunda açıklamalar yaptı.

Prof. Dr. Ahmet Yüceer Büyükşehirler de denetimli bir şekilde verilen şebeke suyunun yüksek oranda mineral içerdiğini belirtip Bebeklerin ya da ailenizdeki yaşlıların kalsiyum ihtiyacı varsa eğer hazır sular yerine şebeke suyunu tüketebilir dedi.

Musluk suyu kalsiyum açısından çok zengin!

Genellikle bizim toplumumuzda hazır suların musluk suyuna göre daha sağlıklı olduğu kanısı vardır. Prof.Yüceer ise Şebeke suyunun tam anlamıyla güvenilir olduğunu ve vücudunuzda kalsiyum ihtiyacı için hazır su yerine şebeke suyunu kullanmanızı tavsiye etti.

Ayrıca şunu da ekledi: Musluktan doldurduğunuz suyu hemen içmek yerine 10-15 dakika beklettikten sonra tüketmenin gerektiğini belirtti. Tabi söz konusu bebekler olunca herhangi bir alerjik durum olabilirliği adına yinede bu öneriyi uygulamadan doktora danışmakta fayda olabilir.    

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html