Bebek emzirirken nelere dikkat edilmelidir?

1 dakika okuma süresi

Bebek emzirirken nelere dikkat edilmelidir?

Anne sütünün ne kadar değerli olduğunu bilmeyen yoktur. Fakat bebek emzirirken hiç bunlara dikkat ettiniz mi?

9 ay beklediniz anne oldunuz, duygularınız çok yoğun ve acemilik belki baş göstermiş olabilir ama bebeğiniz için bunlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bir bebeğin dünyaya geldiği ilk anda nefes almaya başlaması dışında annesini emmeye alışması çok önemlidir.

Bu süreçte anneye çok fazla rol düşmektedir. Eğer yanlış bir uygulama bebekle aranızda bir takım sıkıntılar doğurabilir.

Anne adayaları ve yeni anne olanlar bu haberimize dikkat.. Bebeğinizi sorunsuz ve sağlıklı biçimde emzirmek istiyorsanız dikkatle yazımıza odaklanın.

Bebek Emzirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Bebek emzirmeye başlayacak olan anneler öncelikle ellerini yıkamalı temiz tutmalıdır. Ayrıca göğüs ve çevresi de temiz olmalıdır ki bebeğe herhangir mikrop bulaşması önlenmiş olsun.

2.Anne rahat bir yere oturmalıdır ki bebeğini rahat kavrayabilsin ve emzirme işlemini gerçekleştirebilsin. Gerekirse ayaklarının altına bir yastık vb. şeyler koyabilir.

3.Bebek emzirmekye başlamak için bebeğinizi tutarken yüz ve bedeni size dönük olmalı, gerekirse alttan yastıkla desteklenmeli. Bebeğin başı kolun iç bölümüne yerleştirilmeli ve bebeğin kalça ve bacakları kavranmalıdır.

4.Bebek emzirme işlemi sırasında anne ve bebek rahat durumda olmalıdır. Her an göz teması kurulmalıdır. Emzirmeye başlarken meme ucu bebeğin üst dudağına değdirilerek bebeğin ağzını açması sağlanmalıdır.

5.Bebek emzirme sırasında meme çevresi bebeğin ağzının içinde olmalıdır ki aksi takdirse bebek sadece meme ucunu emer. Bu durumda süt tam boşalmadığı gibi annenin memesinde de yara ve çatlaklara neden olur.


 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/evin-havasini-temizleyen-bitkiler-12687.html