Bebeğiniz İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

2 dakika okuma süresi

Bebeğiniz İçin Dikkat Etmeniz Gerekenler

Bu yazımız acemi annelere! Bebek yetiştirirken dikkat etmeniz gereken noktaları sizler için derledik!

Çocuklarımız bizim en değerli varlığımız. Peki onları korumak için yeterince çaba sark etmiyorsak? Bu yazımız acemi annelere ve anne olmaya hazırlananlara! Çocuk yetiştirirken dikkat edilmesi gerekenleri Daha İyi Yaşam derledi!

İşte çocuk büyütürken dikkat edilmesi gerekenler;

Yastık kullanmayın!

Yeni doğan bebeklerin yastık kullanması hem nefes alıp vermeleri hemde vücut gelişimleri açısından zararlıdır.Bu sebepten dolayı yataktan yastık başta olmak üzere  yumuşak her türlü oyuncağı kaldırın.

Bez değiştirme tahtasına dikkat!

Alt değiştirme tahtaları genelde yatağa birleşik olarak yapılıp, özellikle anneler için hayat kurtarıcı gibi gözükse de bebeğiniz üzerindeyken çok dikkatli olmanız gerekir, çünkü sağa ve sola kayabilirler.

Banyo yaptırırken;

Bebeğinizi yıkadığınız zamanlarda  özellikle dikkat etmeniz gereken konu bebeğinizi bir an olsun yalnız bırakmamanızdır. Çalan kapı ya da telefon yüzünden bebeği yalnız bırakıp beklenmedik sonuçlar doğabilir. Bebekler ilk doğdukları zamanda çok minik ve vücut suyun etkisiyle kaygan olduğu için elinizden kayabilir ya da hakimiyeti ilk seferde sağlayamayabilirsiniz. Bu yüzden ya birinden yardım isteyiniz ya da oyuncak bebekle alıştırma yapınız.

Kırılabilecek eşyalar;

Bu tür objelerin hiçbirini bebeğinizin odasına sokmayın. Onun üzerine düşebilecek, ya da çarpıldığında kırılıp onun yaşam alanına dağılabilecek hiçbir obje yatak odasında bulunmasın.

Bebek mobilyasının konumuna dikkat!

Bebek mobilyalarını mümkün olduğunca pencerelerden uzak tutun. Böylece hem onu pencereden gelecek soğuktan korumuş olur, hem de düşme tehlikesine karşı önlem almış olursunuz.

Bebek odasında televizyona dikkat!

Özellikle bazı evlerde tercih edilen duvara monte televizyonlar tecrübelerle sabit olduğu üzere bebekler için tehlike yaratabilir. Zaten bebeğinizin odasında televizyon barındırmanın ona hiçbir faydası yoktur.  

Ateşe dikkat!

Evin eve özellikle bebek odasının dumana karşı duyarlılığını artırmak için duman dedektörü kullanmak faydalı olabilir. Özellikle doğalgaz sızıntılarını da kontrol eden dedektörleri tercih etmenizde yarar var.

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Bebeklerde Kabızlık Belirtileri

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html