Bebeği Olanlara Kolaylık Sağlayacak 10 Şey

3 dakika okuma süresi

Bebeği Olanlara Kolaylık Sağlayacak 10 Şey

Bu pratik 10 şey ile bebeğinizi kolaylıkla büyüteceksiniz.

Annelerimizin, “Anne olunca anlarsın” cümlesini bebeğinizi kucağınıza aldığınız o an anımsamışsınızdır.  Bebeğinizin dünyaya geldiği o an hayatınız ve kurduğunuz düzen tamamen değişir. Anneliğe alışmanız elbette kolay olacaktır. Anne olmanın verdiği haz ile dünyada bebeğiniz için yapamayacağınız hiçbir şeyin olmadığını hissedersiniz. Ve zaten de öyle : )

Ancak gün geçtikçe, uykusuz geceler yaşandıkça bir bebek büyütmenin zorlukları ile karşı karşıya kalırsınız. Tükettiğiniz enerji ile kimi zaman çözüm bulamadığınız, çaresiz kaldığınız anlar olabilir. Her daim yardım istediğiniz eşiniz ve anneniz yanınızda olsa dahi pratik çözümlere ihtiyaç duyarsınız.

Biz Daha İyi Yaşam ekibi olarak bebeğinizi büyütürken hayatınızı kolaylaştıracak 10 pratik şey sıraladık! Beraber göz atalım.

Bebeğinizin ilk banyosunda hem heyecanlı hem de telaşlı olursunuz. Ancak gün geçtikçe banyolar daha keyifli gelir. Bebek küveti ardından bebeğinizi küvette yıkamaya başladığınızda, bebeğinizin kaymaması için dikkat etmeniz gerekir. Küvet bölücü ile içiniz rahat olacak. Hem de su tasarrufu yapmanızı sağlayacak.

Bir kadın asla çantasız dışarı çıkmaz. Makyaj çantası, güneş gözlüğü, cüzdan... Ancak bir kadın anne olduktan sonra bazı öncelikleri değişir. Artık çantanızda, ıslak mendil, bebek pudrası, bebek bezi, biberon vb. gibi eşyaları her an yanınızdan ayırmamanız gerekir. Olası bir durumda cep telefonunuza dahi yer bulumazsınız. Bebek arabası için yapılmış bu özel çanta ile işiniz kolaylaşacak. 

Bebeğiniz dünyaya gelmeden çeşit çeşit emzik almaya başlarsınız. Hepsi modelleri ve renkleri ile sizi cezbeder. Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra ise pratik ve işinize yarayacak ürünlere yönelirsiniz. Sağlık söz konusu olduğunda ise, bu emzik ile bebeğinizin ateşini kolaylıkla ölçebilirsiniz. Ayrıca sürekli yere düşen emzikleri yıkamaktan sıkıldıysanız bu emzik tam size göre. Yere düşmeden kapanan emzik ile sürekli emzik yıkamaktan kurtulacaksınız : )

Minik bebeğiniz büyüdü! Ama hala banyoda yardıma ihtiyacı var. Bu pratik aparat ile minik bireyimizin banyosu, ebeveynler için daha kolay ve keyifli geçecektir.

Yolculuk yaparken bebeğinizin güvende olmasına dikkat etmelisiniz. Bu yüzden bebeğiniz bebek oto koltuğunda iken seyahat etmelisiniz. Özel koltuğunda olsa dahi güvenliğini tam anlamıyla sağlamak için bebeğinize kemer takmalısınız. Bebeğiniz güvenli bir şekilde yolculuk ederken, üşümemesini de istiyorsanız kemer uyumlu battaniye tercihiniz olabilir.

Hem spor yapıp hem de bebeğinizle vakit geçirmek mi istiyorsunuz? O zaman bu bisiklet tam size göre! Hem kilo verin hem de bebeğinizi gezdirin : )

Çocuğunuzun tuvalet alışkanlığı gün geçtikçe değişir. Tuvaletini söylemeye başladıktan itibaren onu elinden tutararak, klozete götürmeye başlarsınız : )  Kullanabileceğiniz bu minik klozet aparatları ile çocuğunuzun tuvalet alışkanlığını daha kolay kazanmasını sağlarsınız.

Bebeğiniz hasta olduğunda huysuzlaşır ve iştahı kesilir. Ancak yemek bile yemek istemeyen bebeğinize ilaçlarını vermek daha da zorlaşacaktır. Bu aparat ile bebeğinizin ilacını anlamadan içmesini sağlayabilirsiniz. Eğer bebeğiniz şurubun tadını kolaylıkla alabiliyorsa, gizli bölmeye ilacı süt ile karıştırarak koymayı deneyin.

Bebekleri kundaklamak günümüzde daha kolay! Kundaklamak ile hiç uğraşmayın, fermuarı kapatın yeter!

İştahı kapalı olan bebeği yedirmek ayrı bir sabır gerektirir. Çeşitli oyunlar yaparak bebeği yedirirken, aynı zamanda bu biberonlu kaşık ile pratik ve hızlı olabilirsiniz.

(Kaynak : buzzfeed)

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html