Bayramda Alınan Kiloları Vermenin 7 Kolay Yolu

2 dakika okuma süresi

Bayramda Alınan Kiloları Vermenin 7 Kolay Yolu

Bayramda çok kaçırıp artan kiloları vermek istiyorsanız eğer Acıbadem Bodrum Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Piroğlu Durgut'un tavsiyelerine kulak verin!

Özellikle ramazanda ve bayramda çok kaçırıp artan kiloları vermek istiyorsanız eğer Acıbadem Bodrum Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Ebru Piroğlu Durgut'un tavsiyelerine kulak verin!

Durgut diyet yaparken her şeyi yasaklamayı gerek görmüyor bunun yerine günlük beslenme biçiminizi ve olmazsa olmazlarınızı diyetisyene anlatarak kendinize bir çizelge oluşturabileceğinizi tavsiye ediyor. Her şeyi belli ölçülerde yiyerek kolay bir şekilde biraz ağır ama geri dönüşü olmayan kiloları verebilirsiniz diyor. Ayrıca diyet yapmak bana göre değil ama yinede formumu korumak istiyorum diyenlerdenseniz eğer uzman diyetisyen Durgut size formda kalmanın ufak tavsiyelerini anlatıyor.

İşte o tavsiyeler:

Meyve yerken yanında süt ve süt grubu tüketin

Lifle vitamin alımını çoğaltmak için, mevsim sebzeleri ve meyveleri tüketin. Yaz meyveleri kalori açısından oldukça yüksek . Özellikle yazın serinlemek amaçlı severek tükettiğiniz karpuza dikkat.Çok kalın olmayan bir dilim karpuzu 1 porsiyon meyve tercih edebilirsiniz.Hatta kan şekerini düzenlemek için yanında ince bir dilim peynir de tüketebilirsiniz. Meyve yerken yanlarında tüketeceğiniz süt ürünleri hem yağa dönüşümüne engel olur hem de kan şekerini dengeler.

Yemeğinizi masanızdakilerle birlikte yiyin

Cafe buluşmalarında yiyecek tüketecekseniz ya ortaya bir şeyler söyleyin ya da bir arkadaşınızla beraber ortak sipariş verin.Ve gelen tabağın yalnızca yarısını tüketin.

Dondurmayı kontrollü tüketin

Yaz aylarının vazgeçilmezi olan dondurmayı tüketirken her gün değil haftada bir-iki gün tüketin en fazla 2-3 top hakkınız olsun.

Bol su tüketin 

Vücuttaki ödemi ve zararlı maddeleri anca su yardımıyla atabilirsiniz.Bu nedenle günde en az 10-12 bardak su için.

Yoğurt tüketin

Tokluk hissini en doğal yaşatacak yiyeceklerden biri olan yoğurdu tüketmekten vazgeçmeyin.Hatta içine taze nane,dereotu ve maydanoz ekleyin.

Kahvaltıyı ihmal etmeyin

Kahvaltı en büyük ve en önemli öğün.Bu öğünü kahve gibi kafeinli içeceklerle ya da yağlı hazır yiyeceklerle geçirmek yerine taze sebzelerle ve bitki çaylarıyla geçirin.

Tuzdan baharattan uzak durun

Aşırı yağlı tuzlu ve baharatlı tüketimden kaçının.Hem mideniz hafifler hem de sanılanın aksine yağ yakmanıza yardımcı olmaz.Geçici bir metabolizma hızlandırıcı olurlar.

Sporsuz olmaz

Tüm kas sisteminizi çalıştıracak düzenli spor sistemi oluşturun nerede yaptığınız önemli değil yeter ki vücudunuz çalışsın.  

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html