Başak Burcu Kadını Hakkında Bilmedikleriniz

5 dakika okuma süresi

Başak Burcu Kadını Hakkında Bilmedikleriniz

Başak burcu kadını maceradır... Başak burcu kadınını en iyi tanımlayan cümle ilgi manyağı olmasıdır

Başak burcu kadını maceradır...

Başak burcu kadınını en iyi tanımlayan cümle ilgi manyağı olmasıdır. Ama bu sizin sandığınız ilgiden çok öte bir şekildedir. Siz sevgilinizden ilgi göremeyince belki huzursuzluk çıkarırsınız. Ama başak burcu kadınları her koşulda ve her ortamda ilgi üzerlerinden dağıldığı anda mutsuz olur ve ya huysuzluk yapar ya da gitmek isterler. Çünkü onlara göre ilgi odağı olmadıkları bir toplumda durmalarının çokta bir anlamı yoktur. Biraz fazla kıskanç olduklarını söyleyebiliriz. Elbisesini, çantasını, sevgilisini, arkadaşını, kardeşini, kocasını paylaşmayı sevmez, tehlike durumunda pençelerini çıkarırlar. Ve bunu sevgilisi, arkadaşı, ailesi vs her kimseniz size ödetirler. Çünkü o bağ ikinizin arasındadır ve onun arasına o istemediği sürece kimse giremez.

Başak burcu kadınlarının hisleri gerçekten çok kuvvetli olur. Akrep burcundan sonra hisleri en kuvvetli olan burç başaktır. Genelde falcılar bu burcun kadınından çıkarlar. Yaptıkları insan analizlerinde asla yanılmazlar bir nevi onlar için insan sarrafı diyebiliriz ama bunu çok insan tanımasından değil, yaptıkları müthiş gözlemleme yeteneğinden kaynaklanmaktadır. Detaylara aşırı önem verirler, sizin geçiştirdiğiniz bir çok şey onlar için önemlidir. Hiçbir detayı kaçırmaz ve hayattaki her önemli noktanın detaylarda gizli olduğuna inanır. İşte bu insan sarraflıklarıda detaylara çok önem vermesinden kaynaklanmaktadır. Çok detaycı olup, çok izlediklerinden yaptıkları analizlerde de yanılmazlar.

Başak burcu kadınlarının aşırı titiz olduğu söylenir ama bu bir yere kadar yanlıştır. Çünkü başak burcu kadınları evlenene kadar ve bir düzen oturtana kadar görüp görebileceğiniz en dağınık insanlardırlar. Ama evlendikten sonra elinde herhangi bir markanın dezenfektan fısfısı sürekli bir yerlere sıkıp silmekle meşguldürler. Siz yürürsünüz o arkanızdan sizi elektrik süpürgesiyle takip eder. Herhalde evlenmeden önceki dağınıklık kotasını doldurduklarından evlendikten sonraki halleriyle bunu dengelemeye çalışıyorlar.

Başak burcu kadınları ilişkilerini hep mantıklarıyla yürütürler. Duygularını yönetmeyi çok iyi bilirler. Onlar için tamamen duygularınla hareket etmek aptallıktır. Duygusuda mantığına uyduğu takdirde gelişir, büyür. Birini sırf kaşını, gözünü, elini beğendiği için sevmez. Hiçbir zaman bu kadar kör bakış açısına sahip olmazlar. O beraber olduğu insan da mantığına uyan birşeyler mutlaka bulmuş ve onayından geçirmiştir. Yoksa körü körüne bir ilişkiyi yürütmez. Genelde ipleri ellerinden bırakmazlar. Çok kendini ilişkinin akışına kaptırıp, boşa almadıkları sürece ilişkiyi çok güzel yönetirler ama bunu karşı cinse hissettirmeden. Siz zannedersinizki benim istediğim şeyi yapıyoruz oysaki o size istediğini yaptırmıştır. Başak burcu kadınları o kadar akıllıdırlarki beğendiği herhangi birşeyi limit koymaksızın partnerine aldırabilir. Ve bunu tereyağından kıl çeker gibi yapar. Ve bunu öyle bir mahcubiyetle kabul ederki siz onun bir prenses olduğunu düşünürsünüz. Zaten onlar da aslında bir çok konuda kendilerinin prenses olduğunu düşünürler bu sebepten dolayıdır ki ilgi üzerlerinden dağıldığında bir cadıya dönüşmeleri.

Başak burcu kadınının en takdir edilesi yönü ilişkilerindeki pürüzleri, kavgaları, gürültüleri hayatta dillendirmezler. Rencide etmek istediklerinde partnerini bunu tüm dünyaya ışık hızıyla duyurur ama normal şartlar altında bizim biri bin yaptığımız kavgalarda onlar ilişkilerini size öyle bir lanse ederler ki siz hayatınız boyunca böyle bir aşka sahip olamadığınız için kendinizi şanssız hissedersiniz. Partnerini arkadaşlarının yanında, ya da onun yanında olmadığı zamanlarda öyle çok övüp göklere çıkarırlarki siz Romeo dirildide başak burcu kadınıyla beraber dersiniz. Kendisi laf eder partnerine ama size ettirmez. Sürekli ne kadar muhteşem bir adamla birlikte olduğunu, ve ne kadar mükemmel bir ilişkiye sahip olduğunu söyler dururlar. Siz de onları dinlerken iç geçirmekle meşgul olursunuz.

Çok fazla takıntılı olurlar. Küçücük bir şeyi kurcalamaktan, düşünmekten, kurmaktan kafasında dağ yaparlar. Sonra yaptığı dağı sizi anlatır, sizi de inandırır kendiside attığına inanır. Abartmayı biraz fazla severler.

Kendilerine özgü bir stilleri vardır. Genelde tarzını bozmadan şık giyinirler. Giyinmeye, kendi hallerinde şık olmayı çok severler. Saç bakımından, kirpiğinin kremine kadar kendilerine bakmayı çok seveler. Değişik iç çamaşırları almayı, bol bol her şeyden alıp giymemeyi, etiketleri üzerlerinde dolapta saklamayı da çok severler.

Ağızlarında bakla ıslanmaz. Tabiki de istisnalar olabilir ama istisnalar kaideyi bozmaz lafını arkama alarak şöyle söyleyebilirimki başak burcu kadınına bir şey söylediğiniz takdirde bilinki sırrınızı en az 3-4 kişiyle daha otomatikman paylaştınız. Söylediğiniz şey dönüp dolaşıp kulağınıza dahi gelebilir. Bir gün ,o ona bunu dedi bu buna bunu dedi diye ortalık karışmışsa içlerinde başak burcu kadını var mı diye kontrol edin. Tabi bu işin abartı kısmı ama gerçekten biraz çenelerini tutamadıklarını söyleyebilirim. Çünkü durgunluğu sevmezler, hareket isterler, aksiyon olsun isterler siz evde oturduğunuzda canınız sıkılır tv izlersiniz. O sıkılınca ay ne yapsam kimi arasam diye hinlik düşünür. Bir yer de durgunluk varsa başak burcu kadınına 5 dakika verin. 5 dakika sonra arkanıza yaslanın ve başlayacak gösteriyi izleyin.

Eleştirmeye bayılırlar, oturduğunuz dakikadan kalktığınız süreye kadar sizi yerden yere vurabilirler. Ona göre mükemmel bir şey yok denecek kadar azdır o yüzden her şey eleştiriye açıktır. Çok fazlasıyla dobra olduklarından sizi kıracağını, ya da komplekse sokacağını düşünmeden hunharca eleştirirler. Mesela burnunuzu çok beğeniyorsunuzdur ama başak burcu kadınının eleştirilerine maruz kaldıktan sonra, estetik cerrahı araştırmaya başlayabilirsiniz. Onun yanına özgüven tavan şeklinde gidip, acıların çocuğu gibi boynu bükük geri dönebilirsiniz. Bu kadar eleştirmelerinin yanı sıra eleştiriye pek açık değildirler. Kendi kendilerini eleştirirler ama sizin eleştirmenize müsaade etmezler. Tamam ben kendimi eleştirdim yeter abartma tavrını takınırlar.

Lüksü severler. Para harcamaktan kaçınmazlar. Hatta parasının hesabını pek bilmez, çok eli açık olurlar. Sevdiklerini yedirip, içirmekten zevk alırlar. Sizi dinlerler, derdinize çare bulmaya çalışırlar. Dostluklarında vericidirler.  Hiç gözlerine de gelmez yaptıkları. Sadece biraz çıkarına göre insanlarla görüşürler. Yani mutlaka ayrı tuttuğu dostları vardır ama bir de işinin düştüğüne göre edindiği arkadaşlıkları.

Çok kinci olurlar. Bu konuda size akrebi aratmazlar. Yaptığınız yanlışı asla unutmaz, onun acısını mutlaka çıkarırlar. Kendileri acısını çıkaramasalar da aradan 10 yıl geçmesine rağmen düştüğünüzü gördüğünde gelip başınıza size oh olsun mutlaka derler. O yüzden başak burcu kadınına yanlış yapmayın ve onların o kara listesine adınızı yazdırmayın. Yoksa yanarsınız.

 

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html