Banyodan Sonra Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

1 dakika okuma süresi

Banyodan Sonra Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Yaşam tarzımıza bağlı olarak ne tür sıklıkla banyo yaptığımız saçlarımızı ne kadar sürede yıkadığımız çok önemlidir.

Banyodan sonra saç bakımı nasıl yapılır sorusundan önce saçlarımızı iyi bir şekilde tanımamız gerekiyor. Kaç günde yağlandığı, spor yapıyor veya günlük hayattaki iş ağırlığımızın nasıl olduğunu bilmemiz gerekir.  Uzmanlar normal bir hayat süren kişilerin saçlarının 2 günde yağlandığını söylemekte. Bakımdan önce duş esnasında kullandığımız şampuanın saçımıza uygun olduğundan, suyun sıcaklığının ılık olmasına, ne kadar sürede yıkadığımız saçınızın sağlığı için çok önemlidir. Yıkama esnasında kafa derimize ve saçlarımıza masaj yaparak kan akışını hızlandırmalıyız böylelikle daha canlı ve sağlıklı saçları elde ederiz.

saç

Banyodan sonra saç kremini nasıl kullanmalıyız?

Saçımızı hafifçe kuruladıktan sonra kremi direk olarak saçımıza değil elimize sürmemiz daha sonra saçımıza masaj yaparak yavaş hareketlerle birkaç dakika uygulamamız gerekiyor. Duş esnasında saç diplerini çok yıkıyorsak kremi saçların uç kısımlarına yapmamız gerekir çünkü kremler saç derimize zarar verebilir daha hızlı yağlanmasına sebep olur. Kıvırcık ve kalın saçlarda kremin kalitesine ve bize uygun olduğuna emin olmalıyız.

saç

Banyodan sonra saç bakımı nasıl yapılır ve nasıl taranır?

Öncelikle saç tipimize uygun tarağı kullanmalıyız. Tarağın kalınlığı dişlerinin sıklığı belirledikten sonra ince yapılı saçlar için sprey, orta kalınlıkta olanlar için losyon, kalın saçlar için krem kullanmalıyız. Saçlarımızı diplerden başlarak değil uçların tarayarak istediğimiz şekli vermeliyiz bu şekilde daha rahat bakımı bitirebiliriz. Taraklarımızı birkaç kez bakım yaptıktan sonra bakteri üretmemesi saçımıza zarar vermemesi için temizlemeliyiz ve tarağınızın size özel olmasına dikkat etmeliyiz. Tarama işlemi bittikten sonra kurutmaya geçtiğimizde makine çok sıcak ve yakın olursa yaptığımız tüm bakımlar zarar verir.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html