Bal İle Güzelleşin

1 dakika okuma süresi

Bal İle Güzelleşin

Tükettiğimiz en doğal besin türlerinden olan balın birden çok faydası var. İşte güzelleşmede balı kullanma yolları

honey

Tükettiğimiz en doğal besin türlerinden olan balın birden çok faydası var. Balı yememiz ayrı şifa, cilt güzelliğimizde kullanmamız ayrı şifa kaynağı olarak belirtiliyor. Cilt yaraları, mantar ve akne tedavisinde çok yaygın olarak kullanılan bal, aynı zamanda egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde de önemli bir yer kaplıyor.

135274

Tarihin ilk yıllarından beri bal, insanlar tarafından yemekler, halk arasında yapılan ilaçlar, tedaviler gibi çok geniş alanda kullanılıyor. Öksürük tedavisi, mide yaraları hatta dudakta çıkan uçuk şeklindeki yaralarda bile balın şifasından faydalanılıyor. Besin yoluyla tüketildiğinde diş sağlığına, yüksek kolesterole, mide rahatsızlıklarına, bademciklere ve alerjilere iyi geldiği gibi aynı zamanda içinde bulunan antimikrobiyal bileşenler sayesinde açık yaraların ve cilt rahatsızlıklarının tedavisinde etkili sonuçlar sağlıyor.

bal-ile-cilt-bakimi-crop_orig

Cildinizi bal maskesiyle güzelleştirebilirsiniz Cildinize hatta özellikle yüz ve boyun bölgenize uygulayacağınız bal maskeleriyle, cildinizin ne kadar yumuşak, gergin ve parlak olacağını görebilirsiniz. Cildinizin üzerine ince bir tabaka şeklinde balı sürün, bunu dilerseniz elinizle dilerseniz de bir fırça yardımıyla yapabilirsiniz. 30-40 dk gibi bir süre bekletin, bu sırada cildiniz gerilmeye başlayacaktır. Daha sonra cildinizi ılık bir suyla durulayın. Bu maskeyi haftada 1 ya da 2 haftada bir uygulayarak cildinizde balın mucizelerini keşfedin.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html