Bakıcı Seçerken Dikkat!

1 dakika okuma süresi

Bakıcı Seçerken Dikkat!

Çalışan ebeveynler için bakıcı seçimi hakkında çok güzel tüyolar derledik!

Çalışan anne babaları yakından ilgilendiren bir konuyu ele alıyoruz. Çocuğunuzu gün boyu emanet edeceğiniz kişiyi seçerken ne gibi özelliklere dikkat etmeniz gerekir dersiniz? Gelin madde madde birlikte bakalım.

İlk görüşemede bazı konulara açıklık getirmek, bazı sorularla bakıcı adayınızı daha iyi tanımak elinizde. Yeter ki, ayrıntıları gözardı etmeyin.

 1. Bakıcı yaşı önemli! Bebeğinizin hareketliliğine göre onun enerjikliğine ayak uydurabilecek birini seçmeniz daha mantıklı olacaktır.Yenidoğan döneminde yaşı ilerlemiş bir bakıcı daha güvenli olur deneyim açısından.Fakat bakıcıyı değiştirmeyecekmiş gibi düşünmelisiniz. Çocuk fazla bakıcı değişiminden olumsuz etkilenir. 30-45 yaş aralığı bakıcı için idealdir.
 2. Neleri bilmesi gerekir; Çocuğun fiziksel ve psikolojik gelişimini, - İlkyardım ve acil müdehale, - Hastalık belirtileri, - Doğru besleme, - Hijyen,bakım
 3. Tüyolar;  Çocuk sahibi mi? Eğer bir anneyse,çocuklarını onunla birlikte görebileceğiniz bir ortam yaratmanız sağlıklı olacaktır.Çünkü sizin çocuğunuza anne değil bakıcı olacaktır.En azından kendi çocuklarına karşı nasıl bir anne olduğundan yola çıkarak sizin çocuğunuza nasıl bir bakıcı olabileceği konusunda mantık yürütebilirsiniz.Bakıcı adayının anne deneyim ve şefkat konusunda sizi rahatlatacaktır.
 4. Doğru cevapları alabilmek için; Sorduğunuz soruları ara ara tekrar sorarak herhangi bir çelişkili cevap alıp almadığınıza dikkat edin.Ve bir anda sorun.
 5. Kuralları baştan belirleyin; Eşinizle birlikte hassas olduğunuz noktaları belirleyip baştan bakıcı ile paylaşın.Çalışma şartlarını karşılıklı belirleyin.Sizin bakıcıya göstereceğiniz saygı, bebeğinizle kuracağı ilişki açısından da önemlidir. Eğer işe aldıysanız ama hala içiniz rahat değilse evde güvenlik sistemleri kuran birçok şirket, sizin özellikle belirlediğiniz bir odayı ya da evin tamamını kamera sistemi ile kontrol altına alıyor ve siz bebeğinizi nerede olursanız olun, cep telefonu ya da bilgisayarınızdan izleyebiliyorsunuz.

Peki ya siz bakıcı seçerken nelere dikkat ediyorsunuz?

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html