Bahar Yorgunluğuna İyi Gelen Egzersizler

2 dakika okuma süresi

Bahar Yorgunluğuna İyi Gelen Egzersizler

Mevsim geçişlerinde dağılan vücudu toparlamak için Daha İyi Yaşam olarak bahar yorgunluğuna iyi gelen egzersizleri sizler için derledik!

Kış aylarından bahara geçiş yaparken muhtemelen herkes o malum yorgunluğu hissediyor. Bahar yorgunluğu nedeniyle neredeyse baharın gelmesine sevinemez hale geliyoruz. Doğanın uyanışı ve döngüleri bizlerin narin vücutlarına tır geçmiş hissi verebiliyor :)

Bahar yorgunluğunun en güzel tanımını şöyle yapabiliriz. Takvimler her ne kadar bahar aylarını gösterse de vücut kış aylarını yaşamakta ısrar ediyor. Baharın enerjisi vücuda yansıyınca doğal olarak bir sarsılma süreci geçiriyoruz.

İşte bu noktada kış ayları boyunca hareketsiz kalan vücudunuzu bahar yorgunluğuna kaptırmamak için egzersiz hareketlerine başlamak gerekiyor. Neler mi bunlar, hemen göz atıyoruz..

Bahar Yorgunluğuna İyi Gelen Egzersizler

Acıbadem Üniversitesi Atakent Hastanesi Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Karabulut, bahar yorgunluğuna iyi gelen egzersizleri sizler için sıraladı.

Bahar Yorgunluğu İçin Bahçe İşleriyle Uğraşmak

Bahar yorgunluğunun üstesinden gelmek için 1 saat boyunca ister yürüyüş yapın isterseniz 1 saat boyunca bahçe işleriyle uğraşın. Özellikle gün ışığında toprakla uğraşmanız size iyi gelecek. Çünkü bahar yorgunluğunun ilacı vücudu esnetebilmek.

Bahar Yorgunluğu İçin Tempolu Yürüyüş

Bahar yorgunluğuna iyi gelen egzersizlerin başında 30 dakika tempolu yürüyüş geçiyor. Vücuda zindelik katıyor ve sağlığa olumlu etki yapıyor. Yürüyüş için fırsat bulamıyorsanız gündelik yaşam içinde, mümkünse asansör yerine merdiven kullanmak, eve giderken bir durak erken inip yürümek gibi fırsatlar yaratmanızda fayda var.

Bahar Yorgunluğu İçin Yüzün

Her mevsim rahatlıkla uygulanabilen yüzme egzersizi kalp, damar sağlığından bahar yorgunluğuna kadar olumlu etkileri var. Düzenli nefes egzersizi çerçevesinde yapılan yüzme vücudunuza daha iyi oksijen girmesini sağlar. Böylece vücudunuz bahara sorunsuz geçiş yapar.

Bahar Yorgunluğu İçin Bisiklet Sürün

Sağlık açısından en çok tercih edilen egzersizlerden biri de bisiklet sürmek. Bahar yorgunluğuna iyi gelen egzersizler arasında en keyiflisi diyebiliriz. İster sahil boyunca isterseniz doğayla başbaşa alanlarda bisiklet sürmenin keyfini çıkarın.

Pilates Hangi Rahatsızlıklara İyi Gelir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html