Bahar Mevsimi Parfüm Kokuları Nelerdir?

1 dakika okuma süresi

Bahar Mevsimi Parfüm Kokuları Nelerdir?

Cildinize en uygun parfümü seçerek kokunuzda bahar mevsiminin esintilerini taşıyabilirsiniz.

Kışın, kapalı ve kasvetli havasından sonra temiz havanın ve renklerin hakim olduğu bahar ayları doğayla beraber herkesi canlandırır. Çiçek kokularının çoğunlukta olduğu bu mevsimde doğadaki kokuları cildinizde taşımak mevsimin enerjisini her an hissetmenizi sağlar. Bahar parfümleri kışa oranla daha hafif ve çiçeksi kokuları yansıtır. Cildinize en uygun parfümü seçerek kokunuzda bahar mevsiminin esintilerini taşıyabilirsiniz.

Parfüm nasıl seçilir?

Hoşunuza gitmesinin dışında cildinize uygun parfümü seçmelisiniz. Çünkü başkasının üzerinde çok beğendiğiniz bir koku sizde aynı durmayabilir. Bunun nedeni; cildin yağ tabakası, terleme oranı ve cildin doğal kokusundaki farklılıklardır. Koku, insanların ilk dikkatini çeken noktalardan biri olduğu için doğru parfümü seçmek büyük önem taşımaktadır.

 • Uykusuz veya yorgun olmadığınız bir gün parfüm alışverişine çıkmak doğru kokuyu bulmanızı kolaylaştıracaktır. Halsizlik ve uykusuzluk koku nöronlarınızın çalışmasını etkiler. Bu yüzden dinç olduğunuz bir günü parfüm alışverişi için ayırmalısınız.
 • Aynı anda birden fazla koku denemek kokuların karışmasına neden olacaktır. Bu nedenle bir iki koku denedikten sonra başka kokulara bakmak için bir süre bekleyin. Beğendiğiniz kokuyu cildinize ve kıyafetinize sıkarak koklayın. Burada da üzerinizde başka bir parfüm olmamasına dikkat etmelisiniz. Vaktiniz varsa yarım saat sonra parfümü koklayın. Çünkü parfümün asıl kokusu o zaman ortaya çıkar.

Bahar mevsimi parfüm kokuları nelerdir?

Bahar aylarının en hakim kokuları çiçek kokularıdır. Genellikle manolya, gül, orkide ve yasemin kokuları tercih edilir. Hafif ve ferah kokular oldukları için bu mevsimde günlük kullanıma çok uygun kokulardır. Çiçek kokuları kadar çoğunlukla karşılaşılan kokulardan biri de meyve kokularıdır.

Bu kokular hafif ve çok kalıcı olmayan kokulardır. Bu nedenle arada kokuyu tazelemek gerekir. Meyve kokuları; limon, elma turuçgiller ve bergomattır. Şipre kokuları meyve ve çiçek kokularıyla birlikte kullanılırsa kalıcılıklarını arttırır.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html