Bahar depresyonu nasıl geçer?

1 dakika okuma süresi

Bahar depresyonu nasıl geçer?

Bahar döneminde ortaya çıkan bahar depresyonu nasıl geçer diyorsanız yazımıza bir göz atın!

Hemen hemen herkesi yoklayan bu bahar depresyonundan nasıl kurtulacağız diyorsanız Daha İyi Yaşam olarak derlediğimiz yazımız işinize yarayabilir. Bahar depresyonuna girdiğinizde genel olarak halsizlik, yorgunluk, depresif haller ve de mutsuzluk baş gösterir.

Üstüne bir de böyle hissettiğiniz için kendinizi tuhaf da hissedebilirsiniz ama emin olun bunu sadece siz yaşamıyorsunuz. Özellikle bahar aylarının gelmesiyle birlikte ortaya çıkan isteksizlik durumu, uyku düzeninde bozukluk, iştahsızlık ve aşırı sinirlilik gibi durumlar bahar depresyonun en belirgin özelliklerinden.

Bahar depresyonuna giren kişiler çevresinde mutlu insanları gördükçe daha da mutsuz ve huzursuz olabilirler.  Bahar depresyonunun bu etkilere neden olması havaların ısınmasıyla birlikte vücutta gerçekleşen hormonal değişimler.

Bahar depresyonu yaşayanlar özellikle alerjisi olanlar bu süreçte dikkatli olması gerekir. Çünkü alerjik rahatsızlıklar bahar depresyonuna girmeyi tetikleyebiliyor. İşte tüm bu olumsuz ruh halinden çıkmak için yapmanız gerekenler şunlar:

bahar depresyonu

Bahar depresyonu nasıl geçer?

Düzenli beslenmek

Düzenli uyku

Açık havada yürüyüşler yapmak

Taze sebze ve meyve tüketmek

Bunları denediğiniz halde geçmediyse bir psikoloğa danışmanızda fayda var! Bahar yorgunluğu siz de ne gibi rahatsızlar yaşatıyor?

En Çok Okunan: Depresyon Nedir? Belirtileri Nelerdir? Nasıl Tedavi Edilir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html