Bacaklarınızı Uzun Göstermeniz Mümkün!

2 dakika okuma süresi

Bacaklarınızı Uzun Göstermeniz Mümkün!

Bacaklarınız kısa geliyorsa, uzun göstermeniz mümkün! Nasıl mı? Daha İyi Yaşam sizler için derledi!

Eğer siz de doğuştan şanslı doğmadıysanız, bacaklarınız size kısa geliyorsa bu önerilerimize göz atmanızda fayda var! Bacaklarınız vücuduna göre kısa olabilir ancak basit birkaç numarayla uzun göstermeniz mümkün. Daha İyi Yaşam olarak bacak boyunu uzun göstermenin yolların derledik!

Bacak boyunu uzun göstermenin yolları;

Çizme yerine kısa botlar tercih edin!

Çizme giymek bacak boyunuzu üstten ve alttan kesebilir, ancak bilekte biten bir bot giymek hem bacak boyunuzu uzun gösterecek, hem de fiziğiizi toparlayacaktır. Ancak botunuzun gizli bir topuğu da olsa fena olmaz :)

bacak

Kıyafetlerinizde belinizi ön plana çıkarın!

Bluzlarınızı dışarı bırakmak yerine bellinizi gösterecek şekilde içeri katlarsanız, kıyafetinizin nerede başladığı gözükecektir. Böylece, bacaklarınızı daha uzun gözükür. Veya bir elbise giyiyorsanız, elbisenize takacağınız kemer de biraz yüksekten olursa bacak boyunuz uzun duracaktır. 

Dikey çizgiler kullanın!

Dikine çizgiler, göz yanılsamalarına neden olduğu için daha uzun gözükmenizi sağlayacaktır. Etek veya pantolon alırken desen olarak dikine çizgileri tercih edebilirsiniz. Yatay çizgiler sizi kilolu gösterecektir.

bacak

Yüksel belli mini etekler giyin! 

Yüksek belli etekler, bacak boyunuzun başlangıç noktasını daha yukarda gösterdiği için bacaklarınız daha uzun gözükecektir. Aynı zamanda kısa etekler, bacaklarınızı ön plana çıkartığı için aynı görevi görür. Eteğin boyu, bacağın nerede başladığını saklar, özellikle de kalem etekleri tercih ederseniz, bacaklarınızın olduğundan çok daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

bacak

Ten rengi ayakkabı kullanın!

Ten rengi ayakkabı giydiğinizde ayakkabının nerede başlayıp, bacağın nerede bittiğini belli etmez. Ten rengi ayakkabılar teninizle uyum gösterdiği için bacakları daha uzun gösterir.

bacak

Uzun paça pantolon giyin! 

Pantolon paçanızın boyu çok önemlidir. Bol paça pantolonları topuklularla giydiğinizde topuk boyu belli olmadığı için bacaklarınız uzun gözükür. Dar pantolonlarda uzun paça kullanmaktansa bol paçalarda tercih edin. Doğru boy, ayakkabınızı tamamen kapatan boydur. Eğer daha uzun olursa, paçalarınızda katlar oluşur ve bu sizi uzun göstermek yerine kısa gösterir. Aynı şekilde bel boyunu yüksekte seçebilirsiniz.

Renkleri kullanın!

Giyeceğiniz ayakkabıyı, pantolon veya çorabınızın rengine göre seçin. Tek renk olacak kıyafetiniz ve ayakkabınız bacak boyunuzu daha uzun gösterecektir. Eğer siyah pantolon veya çorap giyecekseniz farklı renk yerine siyah ayakkabı tercih edin farklı renkler bacak boyunuzu kesik kesik gösterir, tek renk ise bütün bir görüntü oluşturacağı için bacaklarınız uzun görünecek. Koyu renkler her zaman bacağınızı daha ince gösterecektir.

Hangi yöntem sizin işinize yarıyacak?

Editörün Seçimi : Daha İyi Yaşam - Evde Ağda Yapmanın Püf Noktaları

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html