Bacak Tipine Göre Tayt Giymenin İncelikleri

1 dakika okuma süresi

Bacak Tipine Göre Tayt Giymenin İncelikleri

Çekiciliğinize çekicilik katmak için giydiğiniz taytları bacak tipinize göre giymek ister misiniz hanımlar? O halde buyurun yazımıza..

Daha şık ve güzel görünmek için bazen kendi trendimizi kendimiz yaratmak şart hanımlar! Çekiciliğin olmazsa olmaz parçalarından biri ne desek kuşkusuz taytlar deriz. Ancak doğru vücutta doğru tarzda giyildiğinde! :) Şık olacağım diye işi abartıp rastgele giydiğiniz taytlar yanlış seçim yaptırabilir. O halde doğru tayt seçimi nasıl olurmuş bir göz atalım ne dersiniz?

Bacak Tipine Göre Tayt Giymenin İncelikleri

Son yılların oldukça popüler parçalarından biri olan taytlar kabul edelim salaş kıyafetlerle mükemmel oluyor. Bir de bacak tipinize göre uygun taytı bulduğunuzda değmeyin şıklığınıza!

bacak

Bacaklarınız Kalınsa

Vücut hatlarını tamamıyla saran taytları vücuda göre seçmek kolay değil. Ancak bazı püf noktalarıyla kendinize yakışanı bulabilirsiniz. Bacak tipine göre tayt giymenin inceliklerine göre eğer bacaklarınız kalın yapıdaysa enine doğru çizimli modeller yerine boyuna doğru çizimli modelleri tercih etmelisiniz. Ayrıca iri desenli tayt modellerinden de uzak durun hanımlar! Bu tarz modeller sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir.

Bacaklarınız İnceyse

Bacak tipine göre tayt giymenin inceliklerine göre eğer bacaklarınız çok ince yapıdaysa açık renkli taytları tercih etmelisiniz. Böylece bacaklarınız daha dolgun görünür ve daha şık olursunuz. Bacaklarınızın alt kısımlarına nazaran üst kısımları daha kalınsa taytınızın üzerine seçeceğiniz kıyafet biraz uzun olsun.

Tayt giymeyi düşünüyorsanız kesinlikle yüksek topuk tercih etmeyin. Az topuklu ya da babet tarzı modeller daha hoş olacak.

Bacak tipine göre tayt giymenin incelikleri yazımıza sizin eklemek istedikleriniz neler?

Rahat bir tayt modeli arıyorsanız "Hareketi Kısıtlamayan Tayt Modelleri" yazımızı okuyabilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • 1
  emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
ergunebru
ergunebru - 31/10/2017 11:05
Merhaba:) Yazınızı okudum çok güzel olmuş :) Kesinlikle sözlerinize katılıyorum, bacak tipi kalı olduğunda o desenli modeller garip duruyor, siyah en iyisi:) Ve trikolar uzun oldukça tayt hem daha şık duruyor hem ince gösteriyor :) Güzel noktalara değişmişsiniz :)
Son olarak benimde size bir önerim olacak;
https://www.tarz2.com/1-tayt-ile-10-farkli-kombin
Bana ilham veren bu yazı belki size de kombinlerde yardımcı olur :)
Görüşlerinizi ve yeni yazılarınızı merakla bekliyorum, sevgilerimle :)
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html