Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

1 dakika okuma süresi

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

Biz kadınlar için çok önemli bir noktaya parmak basacağız. Bacak bakımı nasıl yapılmalı? Cevapları Daha İyi Yaşam'da!

Pürüzsüz ve bakımlı bacakların sırrına birlikte ortak olalım mı?

Biz kadınlar için bacaklarımızın nasıl göründüğü büyük önem taşır. Yaz kış farketmeksizin bacak bakımımıza özen gösterip, çekiciliğimizden de ödün vermek istemeyiz. Daha İyi Yaşam sizler için 'bacak bakımı' tüyolarını derledi. En etkili ve pratik olan bakım tavsiyerleri için haberimizin devamına mutlaka göz atın...

Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?

İşte 'Bacak Bakımı Nasıl Yapılır?' Sorusunun Adım Adım Cevapları:

1- Bacakların daha estetik görünmesi için mutlaka istenmeyen tüylerden arındırılması gerekiyor. İstenmeyen tüyler sürekli alınmalı ve her duş sonrası nemlendirici krem sürülmeli.

2- Bacaklarımızın şekilli görünmesi ise tamamen egzersizler hallolabilecek bir durumdur. Özellikle bacaklarınızı güçlendirecek, sıkılaştıracak ve şekillendirecek hareketler yapmalısınız. Eğer spor yapmaya vaktiniz yokse için her gün en az yarım saat yürüyebilirsiniz. Bu durum hücrelerinizi yenileyecektir. Bacaklarınızın şekli düzgünleşecek ve kaslarınız daha biçimli hale gelecektir.

3- Sırada banyo bakımı var. Ilık suyla duş yapıyorsanız bile soğuk su ile bacaklarınızı yıkamalısınız ki şok etkisi yaratarak bacaklarınızın daha dinç görünmesini sağlayın.

4- Banyo bakımından devam edelim mi? Banyo sırasında en önemli olay kesedir. Bacaklarımıza kese yaparak gözenekleri açmış oluruz. Böylelikle daha yumuşak olmalarını sağlarız.. Ölü derinin atılmasını sağlayan keseleme işlemi sonradan kullandığımız bakım kremlerinin etkisini de daha fazla arttırıyor.

5- Banyodan çıktıktan sonra ise zeytinyağı veya badem yağı ile bacaklarımıza yukarı doğru yumuşak hareketler masaj yapabiliriz. Bu masaj sarkmayı engelleyecek ve daha diri bacak görüntüsü sağlayacaktır!

Siz de bacak bakımınızı yaparken bu tüyolardan yararlananın. Pürüzsüz bacaklara sahip olun... Ne dersiniz?

Editörün Seçimi : Düğün Öncesi Cilt Bakımı

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html