Ayrılık Acısından Kurtulmanıza Ne Kadar Kalmış?

2 dakika okuma süresi

Ayrılık Acısından Kurtulmanıza Ne Kadar Kalmış?

Ayrılığın hangi aşamasında olduğunuzu öğrenmek ister misiniz? Ayrılık Acısından Kurtulmanıza Ne Kadar Kalmış?

Hayat acısı ve tatlısı ile güzel... Yeni ilişkiler başlar. Heyecan, sevinç, mutluluk iç içe geçer... Mest olur, havalarda uçarsınız! Lakin sonra bir şey yolunda gitmez ve çalar ayrılık çanları! Evet, acı verir, yıpratır, can sıkar. Ancak her yeni ilişki, biten bir ilişkinin ardından başlar. Olmuyorsa zorlamamak lazım. "Yaşayan bilir, toparlanamıyorum" diyenlere saygımız sonsuz.

Peki ayrılığın hangi aşamasında olduğunu biliyor musunuz? Hangi aşamada olduğunuza bakın ve iyileşmenize ne kadar kalmış öğrenin!1. Aşama: Yıkılış!

Belki terk edildiniz belki siz terk ettiniz ama yıkıldınız! Bu aşamada, karşıdaki kişi vazgeçirilmeye çalışılır genelde. Haklı olduğu halde bu acıyı yaşamamak için özür dileyenler bile vardır belki aramızda? Burada en damar şarkılar dinlenir. Depresyon mod, köküne kadar yaşanır! Bu aşamaya dışarı çıkılmak istenmez, eve kapanılır. Aşk filmleri izlenir... Sümüklü mendiller evin her yerine, giysilerin ceplerine dağılır... Lakin ne kadar uzun sürerse sürsün en sonunda ikinci aşamaya geçilir.2. Aşama: Kabulleniş..

"Tamam abi ya tamam o kaybeder!", "Bendn daha iyisini bulacak" dediğiniz aşama işte bu aşamadır! Aslında bir nevi, avunma dönemi de diyebiliriz. Artık acınız azalmıştır ve durumu kabullenirsiniz. Hayat akıyorsunuz, silkenilirsiniz ve kaldığınız yerden devam etmeye çalışırsınız.3. Aşama: Öfke, İntikam!!!

İşte bu çetin aşamadır! "İntikam, intikamm, intikammm" diye haykırırsınız içten içe! Bu aşamada, o evden çıkmayan aşk şarkıları dinleyenlerin ilk adresi kuaför ve avm’ler olur! Hemen bir bakım yapılır, akabinde vefalı dostlar aranır ve hafta sonuna süper bir planlar yapılır. Fotoğraf çekmekten eğlenemeyenler var ya işte onlar bu dönemin ürünü : ) Sonra o fotoğraflar eski sevgilinin görebileceği tüm sosyal medya hesaplarında itinae ile paylaşılır!  Ve altına yazılar yazılır; "Eğlendik, eğleniyorum, eğlendik, eğlencee, hep eğleneceğim, hayat eğlenince güzel"...

4. Aşama: Özgürlük, Yola Devam : )

Bu aşamaya geldiyseniz, tebrikler artık her şey geçti! Artık eski sevgilinin sosyal medya hesapları stalk’lanmaz... Adını duyduğunuzda belki yine de kötü hissedebilirsiniz, bu çok normal. Ama artık her şey geçmiştir. Gerçekten yolunuza bakarsınız, kendi hayatınız ve arkadaşlarınız her şeyden daha önemli bir hale gelir. Yeni ilişkilere de açıksınızdır artık, başkasıyla da olabilirsiniz : )

Yani ne diyoruz: Hayat devam ediyor, üzülmeye değmez!

(Kaynak: www.elle.com.tr)

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html