Ayakların Güzelliği Nasıl Sağlanır?

2 dakika okuma süresi

Ayakların Güzelliği Nasıl Sağlanır?

Ayakların güzelliği ve bakımıyla ilgili tüyolar Daha İyi Yaşam'dan sizler için derlendi!

Ayakların Güzelliği Nasıl Sağlanır?

Bütün gün ayakkabı ve çorap içerisinde kalan ve yorulan ayaklarımızın sağlığını ihmal etmemek ve düzenli olarak bakım yaparak gün içindeki yorgunluğunu atmak gereklidir. Ayak bakımı ayrıca kişisel hijyenin en önemli parçasıdır. Bu nedenle ayakların temizliğine ve bakımına önem vermek gereklidir. Zaman zaman pedikür yaptırarak da ayakların güzel ve bakımlı görünmesi sağlanabilir.

Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Kışın botların içinde kalan ayakları evde yapılacak bakım ile rahatlatabiliriz. Öncelikle sağlıklı ayaklar için tırnaklarımızı batık oluşturmayacağımız şekilde dikkatlice kesmemiz gereklidir. Ayrıca nasır gibi bir problem yaşanıyorsa pedikür ile ayaklarınızı yumuşak bir hale getirebilirsiniz.  Ayrıca tabii ki yeni nasırların oluşmasına da engel olunabilir. Ayrıca ayaklara evde yapılan bakım da son derece gereklidir. Çünkü ayakların özellikle de topukların çatlaması hem rahatsızlık verici hem de can acıtıcı bir durumdur. Bunun için duş aldıktan sonra, ayaklara masaj yapılarak oluşabilecek çatlaklara karşı önlem alınmış olunur.

ayak

Ayrıca yatmadan önce kremlenerek yapılan ayak masajında ayaklara krem yapılarak uygulamak kan dolaşımını hızlandırarak sağlıklı ayaklara sahip olmak için gereklidir. Sağlıklı ayaklar için her banyo sırasında ayaklardaki ölü deriyi atmak için ponza ile topukların temizlenmesi önemlidir. Pedikür yaptırılıyorsa zaten kişinin uzman olması önemlidir. Ayrıca çatlamış ayaklar için yatmadan önce bol nemlendirici krem sürüp yastıkla uyuyabiliriz. Bunun yanında kum üzerinde çıplak ayaklarla yürümek peeling etkisi yapacağı için tavsiye edilir.

Ayak Bakımı İçin Doğal Reçete

Zaman zaman ayaklarımız için rahatlatıcı ayak banyosu hazırlayabiliriz. Hazırlayacağımız banyo ayakları yumuşatmak ve yorgunluğunu almak konusunda oldukça etkilidir. Bir leğenin içine ılık su doldurulur ve içine iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir adet limon suyu, iki yemek kaşığı zeytinyağı ve iki yemek kaşığı deniz tuzu eklenir. Ayaklar bu bakım kürü içinde yaklaşık on dakika bekledikten sonra ovalayarak ölü deriden kurtulabiliriz. Diğer bir kür ise ağrı kesici işlevi görür. Leğene hazırlanan suyun içine iki yemek kaşığı tuz, iki bardak karbonat içine eklenir. Otuz dakika bekleyen ayaklar sonrasında nemlendirici sürülebilir.

Ayaklarınızın güzelliğini ve bakımını siz nasıl sağlıyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html