Ayakkabı Vurmasına Etkili Çözümler!

2 dakika okuma süresi

Ayakkabı Vurmasına Etkili Çözümler!

Yeni aldığınız ayakkabınız vuruyor mu? İşte bu çözüm önerileriyle ayakkabı vurmalarından kurtulabilirsiniz..

Yeni alınan her ayakkabı genelde vurur. Ayağın ayakkabıya alışma süreci ve yeni bir ayakkabı modeli denediyseniz ayakkabı vurması yaşanabilir. Şimdi sıralayacağımız bu basit hilelerle ayakkabı vurmasından kurtulabilirsiniz. Bu yöntemlerle yeni ayakkabınızın keyfini çıkarın!

İşte ayakkabı vurmasına çözümler:

1.Klasik bant yardımları

En çok kullanılan yöntemlerden biridir bant yapıştırmak. Ayakkabıyı giydiğinizde sürtünmeyi önleyecek ve özellikle topuklu ayakkabılarda oluşan kabarcıkları engelleyecektir.

2.Talk pudrası

Ayağın üzerindeki sürtünme kuvvetini azaltarak ayağın tahriş olmasını önler. Ayakkabılarınızı giymeden önce ayaklarınıza biraz toz serpin. Çorapla giyecekseniz ıslak olmadığından emin olun. Aksi halde kayabilir.

3.Kalın çorap ve ısı

Ayakkabı vurmasını engellemek için ayağınıza bir çift kalın çorap giyin ve saç kurutma makinasıyla iyice ısıtın. Ve ayakkabı ayağınızda soğuyana kadar ayakkabılarla gezin.

4. Roll-on veya deodorant

Ayaklarınızda en çok vuran yerler topuk kemikleri ve parmaklardır. Ayaklarınız ile ayakkabı arasında teması olan bu bölgelere biraz roll-on ya da deodorant sürün. Böylece sürtünme engellenecektir.

5.Silikon tabanlıklar

Bu koruyucuları eczanelerde, ortopedik malzeme satan yerlerde ve internet üzerinden bulabilirsiniz. Doğru ebatlarda seçildiğinde ayağı vuran ayakkabıya karşı ayağınızı koruyacaktır.

6. Buz yöntemi

Plastik torbayı suyla doldurun iyice bağlayın ve ayakkabınızın içine koyun. Bu şekilde dondurucuya koyun ve 1 gece bekletin. Buz haline dönen suyun ayakkabınızı nasıl genişlettiğine inanamayacaksınız.

7.Alkol ve kağıt

Ayakkabınızın sıkan bölgelerine alkol püskürtün ve ıslanan bölgelere kağıt sıkıştırın. Bir gece boyunca bekletin. Daha sonra kağıtları çıkarın ve ayakkabıyı yeniden şekillendirmek için ayağınıza giyin.

8.Nemlendirici krem

Bu yöntemi sadece orijinal deri ayakkabılar için deneyin. Topuk ve parmak bölgelerine dikkat edecek şekilde ayakkabınızın iç bölgelerine biraz nemlendirici krem sürün. Nemlendirici krem ayakkabıyı yumuşatacaktır. Ertesi gün giydiğinizde ayakkabınız yeniden şekillenecektir.

9.Patates

Ayakkabılarınızın içine temiz bir patates koyun ve bir gece bekletin. Bu sayede ayakkabınız genişleyecektir.

ayakkabı

10.Ayakkabıcıya götürün

Bu sanırım sizin için en güvenilir yöntem. Ayakkabıcıların özel genişletme uygulamaları vardır. Ayakkabınıza zarar vermeden ayakkabınızı genişleyecektir.

Sonuç olarak ise bu yöntemlerle yeni ayakkabılarınızı yüzünüzde gülümsemeyle huzurlu bir şekilde giyeceksiniz.

Ayakkabı vurmasına karşı bu önerilerimiz dışında yöntemler arıyorsanız "Ayakkabı Vurmasına Çözümler" yazımızı da okuyabilirsiniz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html