Aspirin Maskesi Nasıl Hazırlanır?

1 dakika okuma süresi

Aspirin Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan aspirinin bir diğer faydası da yağlanma, sivilcelenme gibi cilt problemlerine iyi gelmesidir.

Gün içinde havanın kirliliği ile cilt üzerinde oluşan yağ ve kirin iyi temizlenmemesi gözeneklerin tıkanarak cildin sivilcelenmesine neden olur. Bu şekilde oluşabilecek akne, yağlanma gibi sorunları giderebilmesi için aspirin ile yapılan maske oldukça etkilidir. Aspirin içeriğinde bulunan salisik asit ve antibakteriyel yapısı ile iltihaplı akneyi kurutur ve oluşmasını engeller.

Aspirinden Yapılan Maske ve Kullanımı

Aspirinle yapılacak maske için gerekli malzemeler üç dört adet aspirin, bir çay kaşığı su, bir çay kaşığı zeytinyağı ve kuru ciltler için bir çorba kaşığı bal gereklidir. Bal yerine nemlendirici özelliği vermesi için yoğurt da kullanılabilir. Öncelikle bir kabın içerisine koyduğumuz su, zeytinyağı ve bal karışımının yumuşaması sağlanır. Daha sonra güzelce ezilen aspirin karışıma ilave ederek yumuşak bir krem kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. İyice temizlenen cilde hazırlanan karışım sürülerek kısa bir süre yaklaşık on dakika kadar beklenir. Maske bu sırada tamamen kurur.

Daha sonra cilt ılık su ile temizlenerek maske çıkartılır. Haftada bir kez uygulamak akne sorununun giderilmesi için uygun olacaktır. Bu maskeyi uygulamadan önce aspirine alerji olup olmadığından emin olunmalıdır. Göz ve dudak çevresine uygulanmamalıdır. Sivilceler çok fazla ise ovalayarak cilt tahriş edilmemelidir. Ayrıca açık yara varsa uygulanmamasına da dikkat edilmelidir.

aspirin

Aspirin Maskesinin Faydaları

Aspirin maskesi sivilcelerin ciltte enfeksiyon oluşturmasını engeller ve varsa enfeksiyonu kurutur. Aknelerin giderilmesinde son derece etkili bir yöntemdir. Ayrıca sivilcelerden sonra ciltte leke kalmamasını da sağlar ve bu çok önemlidir. Siyah nokta oluşumunu engeller. Cildin fazla yağlanmamasını dolayısı ile cilt gözeneklerin açık kalması ve bu nedenle oluşabilecek cilt problemlerini engeller. Cildi yumuşatır ve pürüzsüz olmasını sağlar.

Daha önce aspirin maskesini denediniz mi?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html