Aşk nedir sizce ?

2 dakika okuma süresi

Aşk nedir sizce ?

Aşk nedir sizce ? 'Herkese göre farklı bir tarifi vardır Aşk'ın. Daha İyi bir yaşam ekibi olarak bizde sizlere Aşk'ı anlatmak istedik.

Aşık olmayan parmak kaldırsın! Galiba hayatında bir kez olsun bu duyguyu yaşamayan bir insan dahi yoktur. Aşk hem en güçlü hemde en tehlikeli duyguların başında yer alıyor... Kimi hayatında bir kere olacağına inanırken kimi aşkın hiç bitmeyeceğini savunuyor. Deneyimler ve çıkarımlar farklılık gösterebilir... Ancak aşktan öyle şeyler öğreniyoruz ki!

Aşk, Duygu değil harekettir. Aşkı hissettiğimizde bunu sonsuza kadar hissetmek isteriz. Ama bulutların üzerindeki his geçince de aşkımız bitmez. İfade ediliş ve kabullenişine göre değişir. Aşk dili her aşka göre farklılık gösterebilir. İlişki sürdürmeyi gerektirmez. Birine aşık olabilirsiniz ancak onunla anlaşamayabilirsiniz. Aşık olmak demek ilişki sürdürmek demek değildir. İlişkiyi sonlandırsanız da aşkınız devam ediyor demektir. Aşkın empatisi vardır. Derin empati içerir. Gerçekten aşık insanlar karşı tarafı kırmaz çünkü kendileri de acı çeker. Onların iyi hissetmesini ister. Akışına bırakmayı gerektirir. Aşk sahip olmak değildir. Eğer seviyorsanız özgür bırakın. Dönerse sizindir. Dönmezse hiç sizin olmamıştır. İşte bu çok doğru. Gerçek aşkta sahiplik yoktur. Niceliğe değil niteliğe odaklanır. Uzun süreli ilişkiler, aşkın varlığının kanıtı değildir. Gerçek aşk çok kısa da sürebilir. Kurban rolünü oynamaz ya da diğerlerini suçlamaz. Aşk birlikte çalışmaktır. Sorumluluk almaktır. Affedicidir ve hiçbir şeyi kişiselleştirmez. Aşk, korkusuzluktur. Mutluluk, huzur ve tatmin demektir. Aşkta korkuya yer yoktur. Farklılıkları anlar ve kabullenir. Hepimiz farklıyız. Gerçek aşk, karşı tarafın farklılıklarını umursamaz ve kabullenir. Beklentileri bırakmak demektir. Beklentiler sadece birine aşık olabilmeniz için sizin belirlediğiniz gerekliliktir. Ama gerçek aşkta beklenti yoktur ve sadece olduğu gibidir. Koşulsuzdur. Beklentiler ve sınırlamalar olmamalıdır. Koşulsuzca sevmek çok zordur ve pek çok insan bunu başaramaz. Aşkta kıskançlığın yeri yoktur. Sahibiyette olduğu gibi, kıskançlığın da aşkta yeri yoktur. Gerçek aşk, ilişkide güven demektir. Dikkat gerektirir. Aşık olduktan sonra emek vermek gerekir. Kendinizi iyi hissettirir. Pek çok insan, ilişki yaşamakla aşkı karıştırır. İlişkinizin olması gerçek aşkı yaşadığınız anlamına gelmez. Kıskançlık, sahibiyet, kavga ve sömürü varsa aşk yok demektir. Mevcut olan en güçlü duygudur. Aşk en güçlü titreşime sahip duygudur. Tamamen ve koşulsuzca aşık olursunuz. Diğer insanın ihtiyaçlarına da eşit derecede önem vermektir. Aşkta bencilliğe yer yoktur... Peki ya siz aşktan neler öğrendiniz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html