Aşk Evliliği Mi Mantık Evliliği Mi?

1 dakika okuma süresi

Aşk Evliliği Mi Mantık Evliliği Mi?

Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz? Aşk evliliği mi mantık evliliği mi? sorusuna Daha İyi Yaşam'da cevap arıyoruz!

Yıllardır sorulan bir sorudur: Aşk evliliği mi?, Mantık evliliği mi? Bu sürekli tartışılan bir konu olsa da herkesin kendine göre doğru görüşleri illa ki var. Fakat eğer sizin henüz bu konuda bir görüşünüz yoksa size iki durumu da Daha iyi yaşam olarak açıklayalım. İlk olarak aşk evliliğine baktığımız zaman sevdiğimiz insanla zaten istediğimiz hayalimizi gerçekleştirdiğimiz için bizden iyisi ve mutlusu yok.Çünkü evliliğin ilk zamanları katlanarak çoğalan aşktan ötürü iki tarafında gözünü kör edebilir.Hiç bir hatalı hareket göze batmaz.Tarafların dilinden güzel sözler hiç mi hiç eksik olmaz.Aşk evliliklerinde cicim ayı dediğimiz bu aylarda kişi hatalı durumlarda bile hatayı eşinde değil her zaman kendinde arar.Onun için yapmayacağı fedakarlık yoktur.Fakat bu durum bir zaman sonra farkında olmadan çiftleri yıpratarak sorunların baş göstermesine sebep oluyor.Yani evet aşk evliliği tabi ki ilk tercihiniz olmalı ama aşk evliliğini de zihninizde kusursuzmuş gibi bir hale getirmeyin.

aşk evliliği

Mantık evliliğine gelince ise, elbette mantık evliliği aşk evliliği kadar hayal kırıklığı yaratmıyor.Çünkü çiftler zaten birbirlerinden çok bir şey beklemiyor.Dolayısıyla mantık evliliği kimi zaman aşk evliliğinden çok daha uzun ve çok daha huzurlu sürebiliyor. Ama evlilik aşk ve sevgi olmadan olacak bir şey değil. Çünkü eğer sadece mantık gözüyle bakarsanız evliliğinizin işinizden bir farkı kalmaz.Bunun için içinizde ufakta olsa karşı tarafa kıpırdanma olması gerekmez mi? Siz aşk ve mantık evliliği hakkında neler düşünüyorsunuz?

Aile ve Evlilik Terapisti Güldane Işık Kavgacı Kadınlar Kulübü TV‘ye evlilik terapisi hakkında tüm merak edilenleri anlattı:

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html