Aşk Acısıyla İlgili Bilinmeyen!

2 dakika okuma süresi

Aşk Acısıyla İlgili Bilinmeyen!

Ünlü Yazar Eddi Anter uzun süren aradan sonra Kadınlar Kulübü TV’ye konuştu. Aşk acısıyla ilgili öyle bir detay paylaştı ki..

Ünlü Yazar Eddi Anter Son kitabı Kesmeşeker'den Edebiyat dünyasına, aşktan, acıya kadar birçok konuyu değerlendirdi. İşte Eddi Anter kendisine sorulan sorulara böyle cevap verdi. İşte keyifli sohbetin detayları..

Uzun süredir neden röportaj ve yazılarınız yoktu?

İlk kitabım çıktığında yaklaşık 30 bin adet sattı ancak kendimden emin olamadım. Anlatacak bir hikâyem mi var yoksa ben bir hikâye anlatıcısı mıyım ondan çok emin olamadım. O nedenle röportaj kısmına çok sıcak bakmıyordum. Daha sonraki romanlarım çok satanlar listesine girince biraz heyecan da oldu. Sonra fark ettim ki yazarsan kitabı ön plana çıkarmak lazım. Kendimi ön plana çıkarırsam daha çok şahsiyetimle ilgili olacak o yüzden geri planda kalmayı tercih ettim.

Daha çok psikolojik kitaplar mı yazıyorsunuz?

Psikolog olduğum için karakterlerin analizlerini çok detaylı yapmaya çalışıyorum. Belli başlı zihinsel rahatsızlıkları karakterlerde kullanmaya çalışıyorum. Genel olarak kişisel yolculuk bilmiyorum daha doğrusu içsel yolculuk desek daha doğru olur. Çoğu insanın okuyup ta kendisinden arayışından yolculuğundan bir şeyler bulmasını ümit ettim.

Kişisel gelişimle ilgili seminer veya eğitim veriyor musunuz?

Son bir seneye kadar Amerika’da yaşıyordum. Son 1 senedir zamanımı daha çok Türkiye’de geçiriyorum İstanbul’da. Ve epeyce seminerler verdim. Bildiklerimi bir şekilde aktarmaya çalıştım. Kendi yolculuğumda kendi deneyimlediklerimi acaba başkaları da yanı şekilde deneyimliyor mu düşünüyor mu aradığı sorunun cevabı bende mi diye bu tip seminerler eğitimler verdim. Sosyal medyada çok çok aktifim. Oralardan insanlara ulaşmaya çalışıyoruz. O sayfalarda genelde yazar kimliğiyle ortadayım. Psikolog kimliğini biraz daha geri planda bırakıyorum.

Ben Benim adlı romanınızda neden değişik konulara değindiniz?

( Ademin yediği meyve,Cehennem,Kader kavramları)

O romanı yazarken çok araştırma yaptım. Kafamdan geçen belli konuları da inceleme fırsatı buldum. Ve kendimce ulaştığım bilgilerle okuyucuya Romalarda paylaşma çalıştım. Çok tartışılacak değil de insanlara farklı düşüncelere yol açacak ilginç bulgulara ulaştım. Zaman , kader, cennet,cehennem ve aşk gibi kavramları karakterlerde kendince yorumluyorlar.

Aşla aşk acısıyla ilgili düşünceleriniz nelerdir?

Aşla ilgili ilk söyleyeceğim şey biz maalesef aşık olduğumuzda bunu kişiye bağlıyoruz. Aslında yapılması geren bizim o aşk hissine odaklanmamız gerekiyor. Hissi deneyimlemek aşk hissinin tadını çıkartabilmek. Halbuki kişiye bağladığınız zaman birden bire o kişi değişiyor ve aşkın dışında oluyoruz. Aşk acısı çekiyoruz niye beklentilerimiz var artık o beklentilerimiz karşılanmıyor diye. Halbuki sevgi dediğimiz şey ilahi bir şey. Aşk dediğimiz tanımı yapılamıyor. O yüzden aşkta Allah. Aşkı yaşarken aşkın tadına varmak lazım. Nerden nasıl geldiğine odaklanmak değil o yüzden yanılıyoruz ve acı çekiyoruz.

Aşk acısına çözümünüz nedir?

Aşk çorba tarifi gibidir. Aynı tarifi herkes yaptığında verilen çorbanın tadı farklı olur. Herkesin içine koyduğu ilgi ,vakit ve sevgi farklıdır. Halbuki dozu herkese aynı. Aşkın bir tanımı yok bir tarifi yok olsaydı bugüne kadar yapılırdı. Ben son kitabım Kesmeşeker’de aşka,aş acısına özellikle yer ayırdım. Hakikaten aşkın tanımı olsa nasıl yapılırdı? Bakalım yapabilmişim mi göreceğiz :)

Aşk için öyle açıklamalarda bulundu ki.. Röportajın devamını izlemek için tıkla!

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html