Arpa çimi suyunun mucizevi faydaları

1 dakika okuma süresi

Arpa çimi suyunun mucizevi faydaları

Arpa çimi dünyada insanoğlu için doğumdan ölüme kadar tek başına tam besin desteği olabilecek özelliğe sahip tek bitkidir.

Arpa çimi, dünyada insanoğlu için doğumdan ölüme kadar tek başına tam besin desteği olabilecek özelliğe sahip tek bitkidir. Çim suyunun içindeki vitamin, mineral, aminoasitler ve enzimler sayesinde vücudun bağışıklık sistemini koruyarak pek çok hastalığın iyileşmesinde büyük önem taşıyor. Ayrıca, bakteri üremesini engelleyerek vücudunuzu arındırıyor.Arpa çimi (arpanın yeşil sapları ve yaprakları) dünyada insanoğlu için doğumdan ölüme kadar tek başına tam besin desteği olabilecek özelliğe sahip tek bitkidir.

Arpa çimi ile vitaminler
Arpa çiminde 5 tane B vitamini (B12'de dahil) vardır.Son yapılan laboratuar tahlillerinde arpa çiminde 70’in üzerinde mineral bulunmuştur – bunlardan bazıları kalsiyum, demir, magnezyum ve fosfordur.
Vitaminler hayati önem taşıyor.Vitaminler, vücudumuzun normal faaliyetlerini yerine getirebilmesi için gerekli olan organik maddelerdir. Kalorileri yoktur. Vücutta sentezlenmeleri az ya da hiç olmadığından dışarıdan beslenme yolu ile alınmaları lazımdır. Bu nedenle, vitamin eksikliği yaşamamak ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için sağlıklı ve dengeli beslenmede vitaminlerin etkisi çoktur.

Arpa çimi ile amino asitler
Arpa çiminde birde 18 amino asit bulunmaktadır. Amino asitler proteinin temelidir.Arpa çiminde bulunan küçük proteinler, olduklarından kanda emilimi daha hızlı ve doğrudan olmaktadır.

Arpa çimi ve enzimler
Enzimler, yaşam için gerekli olan temel maddelerdirGenelimiz pişirilmiş yemek yediğimizden gıdalardaki enzimleri besinlerden yok ederiz.Taze arpa çiminde binlerce aktif enzim bulunmaktadır.Genlerin denetiminde üretilen, protein yapılı, özgül biyolojik katalizörlerdir. Canlı hücredeki bütün biyokimyasal reaksiyonlar, genetik kontrol altında hücre içinde sentez edilen “enzimlerin” kontrolü ve düzeni altında gerçekleşir. Enzimler, vücudumuzda pek çok görevi yerine getirilmesini, özellikle sinir ağları ile vücudumuzun hareket kabiliyetini sağlayan çok önemli biyokimyasal maddelerdir.

Dr. Yoshihide Hagiwara, arpa çimi araştırmaları sayesinde sağlığı doğal yollarla korumayı ve geliştirmeyi sağlayan bir ilaç yaratmıştır.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/coldprocess-teknigi-ile-dogal-zeytinyagli-sabun-yapimi-12662.html