Antre Düzenlemesinde 10 Püf Nokta

2 dakika okuma süresi

Antre Düzenlemesinde 10 Püf Nokta

Antrenizi geniş ya da dar; havadar ya da basık olsun. Bu alanı hareketlendirmek sizin elinizde.

Bir evin hakkında ilk intibaınız evin girişinde ve antrede oluşur. Bu yüzden evin girişine ve antreye gereğinden fazla önem verilmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü antrenizde kullandığınız tarz diğer odalarda da belirleyici rol üstelenecektir.

Evin girişine ve antreye özellikle eviniz müstakil ise baya vakit ayırmanız gerekecektir. Bahçeye koyulmuş bir süs bisikleti bile yeterli olur bazen. Rengarenk çiçeklerle süslenmiş bu kırmızı bisikleti görünce kim tebessüm etmez?

Eviniz müstakil değil ise evinizin kapısı ve kapınızın önüne değinmeliyiz. Evinizin kapısı sizin yaşam alanınızın sınırıdır. Kapınızda sizden izler olması, evinize geldiğinizde sizi mutlu edecektir. Çok farklı alternatifler var; ama ben şarap mantarların yapılan bu süse bayıldım. Hem çok orijinal hem de çok sade.

Siz de sevdiğiniz şeylerden bir kapı süsü yaratabilirsiniz. Sevdiğiniz renkte bir şemsiyenin içine çiçekler koyarak kapınıza asmak da gayet şık durabilir. Kendiniz için bunu yapabilirsiniz ya da sevdiğiniz biri için güzel bir ev hediyesi olabilir.

Modern bir kapı yerine vintage bir ev kapısı tercih ettiğinizde; evinizin kapısına eski kapı tokmaklarıyla hoş bir hava verebilirsiniz.

 

Genellikle antrede yer verdiğimiz partmantoların gömme tercih edilmesi alanı genişletecektir.

 

Antrenizi daha geniş göstermek için ancak antreniz geniş ise halı kullanmayı tercih edin.

 

Antrenizde kullanacağınız aydınlatmalar alana ayrı bir hava katacaktır.

 

Bence girişte olmazsa olmazları şık bir dresuar ve ayna. Alanı geniş gösterecek aynanın önünü mevsime uygun çiçeklerle süsleyerek sevimli bir alan yaratın. Alanda bir tane tekli koltuk da güzel durabilir.

Antre duvarında boydan boya uygulanabilen bir sticker da hoş bir hava yaratabilir. Kapıda gazeteliğimizi de unutmamak lazım.

Unutmayın! Güzel bir dekorasyon ile sizi rahatlatacak bir ev girişi, bütün gün yaşadığınız stres ve yorgunluğunuzu atmanız için ilk adım olacaktır.

Editörün Seçimi: Kadınlar Kulübü TV - Ev&Dekorasyon

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı