Anneni Daha Sık Anımsıyorsan ve Hatta Anlıyorsan

1 dakika okuma süresi

Anneni Daha Sık Anımsıyorsan ve Hatta Anlıyorsan

Öncelikle tüm annelerin anneler gününü kutlarım ve anne özlemi çeken tüm çocukların anne sevgisi doldurabilecek farklı güzelliklere sahip olmasını dilerim.

Anneler gününe 2 gün kaldı. Öncelikle tüm annelerin anneler gününü kutlarım ve anne özlemi çeken tüm çocukların anne sevgisi ve şefkatini doldurabilecek farklı güzelliklere sahip olmasını dilerim. Hayat ne yazık ki herkese adil davranmıyor, davrandığı zaman da bazen insan kıymetini bilemiyor veya yaşadıkça, gördükçe sahip olduklarının ne kadar değerli ve kıymetli olduklarının farkına varıyor. Sezen Aksu’nun Masum Değiliz şarkısındaki gibi yaşadıkça, yaş aldıkça annesinin nasıl mükemmel olduğunun farkına varıyor ve anlıyor. Bu anlayışla beraber bir de bakıyorsun onun benzeri oluvermişsin ama yine de büyük eksikliklerle…

Çünkü esas kaynak odur; merhametin, şefkatin, dirayetin, özverinin, sevginin bitmez tükenmez kaynağı. Yanlış yaptığında her şeye rağmen seni kabullenen, senin için hep daha iyisini isteyen ve umudunu hiç yitirmeyen. Nasıl oluyorsa öngörüleri de hep doğru çıkar hayatta. Bir dedektör gibi senin için iyi ve kötü olanı hemen anlarlar, çocuk olarak ne kadar dinlenir orası şüpheli de olsa. Pazar günü kutlanacak olan Anneler Günü her ne kadar ticari bir faaliyete dönüşmüş gibi gözükse de onların ne kadar harika olduklarını farklı bir şekilde onlara hissettirmenin anlamlı olduğunu düşünüyorum. Çünkü onlar tek ve biricik. Bu vesile ile tüm annelerin ve annesi olmayan çocuklara annelik yapan veya bir çocuğa sevgi dolu ikinci annelik yapan tüm annelerin anneler gününü kutlarım.

Erkek Çocuk Gelişiminde Anne Babanın Rolü Nedir?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html