Anne Karnındaki Bebekler Bunu Bile Hissediyor!

1 dakika okuma süresi

Anne Karnındaki Bebekler Bunu Bile Hissediyor!

28 haftalık bebekler anne karnında kadın ve erkek sesini ve daha birçok şeyi hissedebiliyor!

Anne adayları, bebeklerine daha doğmadan masallar okumaya başlar, müzik dinletir, onunla konuşur... Anne adayları bebeklerinin hissedebileceğini düşünerek bunları yaparlar. Kimi zaman anne adayına baba adayı da eşlik eder. Ve ilk aile toplantısı gerçekleşir :) Peki anne karnındaki bebekler bunları hisseder mi diye sorarsanız, bebeklerin kadın ve erkek sesini bile ayırt ettiği araştırmalar tarafından ortaya çıkarıldı.

Daha İyi Yaşam sizlere araştırmanın detaylarını sunuyor!

Ulusal Bilimler Akademisi’nde yayınlanan araştırmada, 12 prematüre doğan bebeğin beyin taramaları incelendi. Doğumdan birkaç gün sonra yapılan beyin taramalarında, gürültü ve hecelerin, yeni doğanların anne rahmi dışındaki yeni çevrelerinde hızlı gelişime yol açabilmesinin mümkün olduğunu belirten bilim adamları, ancak bu konuda şüphelerin bulunduğunu kaydetti.

Bu veriler ışığında bilim adamları, 28 haftalık bebeklerin anne karnında kadın ve erkek sesinin yanı sıra ”ga” ve ”ba” gibi hecelerin ayırt edebildiğini ifade etti. Bebeklerin anne karnında işitme yeteneğini geliştiren beyindeki işitsel kısmın, hamileliğin 23’üncü haftasında oluştuğu kaydedildi.

Bilim dünyasında bebeklerin anne karnında gürültüleri işitebilme yeteneklerine sahip olundu bilinirken, bilim adamları tartışma konusu olan şeyin, konuşma becerisini kazanma yeteneğinin doğuştan mı yoksa doğduktan sonra mı öğrenildiğini belirtiyor.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html