Anne Babalara Çok Önemli Uyarı

1 dakika okuma süresi

Anne Babalara Çok Önemli Uyarı

Anne babalar dikkat! Güvenli sandığınız ev ortamı ölüme sürüklüyor! Ayrıntılar Daha İyi Yaşam'da!

Anne babalar dikkat! Ev ortamı büyükler için güvenli gibi görünse de çocuklarımız için pek de öyle sayılmaz. Ahşap sehpaların sivri köşeleri, cam süs eşyaları, yüksekte duran bir yere monte edilmemiş cihazlar, objeler ve akla gelemeyecek kadar daha fazlası... Bu ve benzeri durumlar çocuklarınız can sağlığı açısından büyük riskler taşıyor. Çocuk bu düşe kalka büyür elbet ancak ciddi bir durum insanın yüreğini dağlıyor. Son olay dün Kırıklale'de yaşandı.

İşte o olayın ayrıntılarını sizler için Daha İyi Yaşam derledi!

"KABLOYU ÇEKİNCE" 

Oyun oynadığı sırada kablosunu çektiği televizyon başının üzerine devrilen 3 yaşındaki çocuk, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi. Evlerinde annesi Neslihan'ın mutfakta bulunduğu sırada oturma odasında tek başına oynayan 3 yaşındaki Caner Yıldız, iddiaya göre büfenin üzerinde bulunan televizyon kablosunu çekince 72 ekran televizyon başının üzerine devrildi. Çıkan gürültü üzerine mutfaktan oturma odasına koşan Neslihan Yıldız, çocuğunun televizyonun altında olduğunu görünce çığlık attı. Komşuların eve gelmesi üzerine 112 Acil Servis'e haber verildi.

"DURUMU AĞIRDI" 

Ağır yaralanan Caner Yıldız, gelen ambulansla Kırıkkale Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Bu arada Kırıkkale üniversitesi'nde hizmetli olarak çalışan baba Seyfi Yıldız'a haber verildi. Minik Caner, doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Hastane önünde Caner'in ölüm haberini alan ailesi ve yakınları sinir krizi geçirip, göz yaşı döktü.

ANNE BABALARA UYARI!

Bu acı olay anne babalara evleri kendilerine göre dekore etmek yerine önceliği çocuklarına vermeleri gereğini hatırlatır nitelikte. Daha iyi yaşam olarak; cam, sivri köşeli objeler, bağlantısız duran televizyon gibi çocukların ulaşacağı tehlikeli durumları derhal kontrol altına almalarını öneriyoruz.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı