Anne Adaylarının Oruç Tutması Sakıncalı mı?

1 dakika okuma süresi

Anne Adaylarının Oruç Tutması Sakıncalı mı?

Anne Adaylarının Oruç Tutması Sakıncalı mı? Anne adaylarının kafasını karıştıran bu soruyu Daha İyi Yaşam olarak cevaplıyoruz!

Ramazan ayına sayılı günler kala hamile ve anne adaylarının en çok arattırdığı sorulardan biri de anne adaylarının oruç tutmasının sakıncalı olup olmadığı. Peki ya anne adaylarının oruç tutmasının bebeğe sakıncası var mı?

Ferti-Jin Kadın Sağlığı ve Tüp Bebek Merkezi Klinik Direktörü Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, merak edenlerin bu sorusunu cevaplıyor.

Anne Adaylarının Oruç Tutması Sakıncalı mı?

Anne adaylarının sağlıklı beslenmek adına azar azar ve sık sık yemek yemeleri gerektiğini belirten Op. Dr. Seval Taşdemir, bu nedenle oruç tutmanın anne adayları için sakıncalı olduğunu söylüyor. Anne adaylarının hem kendi hem de bebeğinin sağlığı için bol bol su tüketmesi gerektiğini belirtiyor. 

Hamileliğin İlk 3 Ayı Önemli

Hamileliğin ilk 3 ayında biliyoruz ki bebeğin organları oluşuyor. Bu dönemde; bulantı, kusma, fazla su tüketememe ve iştahta azalma durumları da haliyle sık yaşanıyor. Özellikle kusmanın sık olmasından dolayı elektrolit kaybına neden oluyor. Sonuç olarak anne adayı halsizleşiyor ve bu durum oruç tutan anne adaylarında sıklaşıyor. Oruç tutmak bebeğinizin sağlığını etkileyebilir.

Oruç Tutmak Erken Doğum Riski Taşıyor

Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, oruç tutan anne adaylarında erken doğum riskini arttırdığını belirtiyor. Hamilelik döneminde dengesiz beslenmek, sık sık yemek yememek ve oruç tutmak gibi durumlar bebeğin hareketlerini azaltan riskli durumlardan.

Anne adaylarının oruç tutması hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Hamilelikte Beslenme ve Egzersiz

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html