Alzheimer olmamak için bunları yiyin

2 dakika okuma süresi

Alzheimer olmamak için bunları yiyin

Alzheimer'ı önlemek için hafızanızı güçlendirecek besinleri Daha İyi Yaşam sizler için derledi.

Alzheimer Olmamak İçin Bunları Yiyin

Halk arasında bunama olarak bilinen Alzheimer, insan beyninin fonksiyonlarının aksamasına neden oluyor ve ne yazık ki bu hastalığın bir tedavisi henüz yok. Bu nedenle Alzheimer'ı önlemek adına yapılacak şeylerin büyük önem taşıması adına bu hastalığı önlemek için ne yenmesi gerektiğini Daha İyi Yaşam sizlere söylüyor. 

alzheimer

Yaban mersini: Alzheimer'a iyi gelecek besinlerden ilki yaban mersinidir. Yaban mersini, içeriğindeki flavanoidler sayesinde beynin hafızadan sorumlu bölgesi üzerinde etkilidir. Zengin C vitamini ve antioksidan içeriği sayesinde ise yaşla birlikte zayıflayan hafıza için kullanılabilir ve Alzheimer'a yakalanma riski engellenebilir

Omega-3 Yağ Asitleri: Alzheimer'ı önlemek için yiyilebilecek yiyeceklerden diğer bir tanesi de Omega-3 yağ asitleridir. Somon, sardalya, ringa, uskumru ve ton balığında yüksek oranda omega-3 bulunur. Bu asitler beyin ve sinir siteminin düzenli çalışmasında büytük rol oynar. Bunun yanında ceviz, badem, keten tohumu, zeytinyağı, marul, lahana ve brokolide de yüksek oranda bu asitten bulunur ve Alzheimer'in önlenebilmesi için tüketilmesi gereklidir. 

alzheimer

Avokado: İçeriğindeki E vitamini sayesinde nöron ve sinir hücrelerini korur. Bu sayede de kişinin Alzheimer'a yakalanma riskini düşürür.

alzheimer

Turuçgiller: Limon, portakal, çilek, mango gibi C vitamini bakımından zengin ve önemli antioksidan özelliğe sahip bu turunçgiller beyinde zararlı içeriklerin birikmesini önleyerek koruyucu görevi görürler ve Alzheimer'a yakalanma riskini azaltır.

alzheimer

Köri: İçerisinde bolca zerdeçal bulunan köri, kendisinde barındırdığı kurkumin sayesinde yüksek miktarda antioksidan kaynağıdır. Bu önemli özelliği sayesinde kişide beyinsel riskleri en aza indirger. Alzheimer hastalığını önlemek isteyenler yemeklerinde köri baharatını kullanabilirler.

alzheimer

Yeşil çay: Yeşil çay, içindeki flavanoidler sayesinde hafızayı geliştirmektedir. Aynı zamanda Alzheimer hastalarının beyinlerinde oluşan plakların oluşumunun azaltılmasında yardımcı olur ve hafızayı zayıflatan nöron kaybını baskılar.

alzheimer

Editörün Seçimi: Nikotin Temizleyen Yiyecek ve İçecekler

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html