Alyans Neden Sol Yüzük Parmağına Takılrı?

1 dakika okuma süresi

Alyans Neden Sol Yüzük Parmağına Takılrı?

Söz ve nişan esnasında sürekli sağ elde olan yüzük hop bir anda sol elimize geçiveriyor.Peki evlilik yüzüğümüz neden sol parmağımıza takıyoruz?

Evlendiğiniz zaman yüzüğümüzü sol elimizin yüzük parmağına alıyoruz.Fakat bunu belki de hiç araştırmadan sorgulamadan gerçekleştiriyoruz.

Söz ve nişan esnasında süreki sağ elde olan yüzük hop bir anda sol elimize geçiveriyor.Peki evlilik yüzüğümüz neden sol parmağımıza takıyoruz?

İşte dahaiyiyasam.com olarak bunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz:

Bir inanışa göre elimizdeki tüm parmaklar bir şeyi simgeler.Örneğin baş parmağımız anne babayı simgeler,işaret parmağımız kardeşlerimizi, orta parmağımız kendimiz,en küçük serçe parmağımız da çocuklarımız.

Eee yüzük parmağı nereye gitti diyeceksiniz. İşte yüzük parmağımızda bu noktada hayat arkadaşımızı simgeler. Ellerinizi avuç içleri birleşecek şekilde kenetleyin. Ardından parmaklarınızı tek tek ayırmayı deneyin. baş parmak ayrılıyor değil mi?

Çünkü gün gelecek anne ve babanızın yanında ayrılarak kendi yuvanızı kuracaksınız. Daha sonra işaret parmaklarını ayırmayı deneyin.Bakın yine ayrıldılar çünkü gün gelecek kardeşlerinizle ayrı evlerde yaşayacak ve doğal olarak yine ayrılacaksınız.

Serçe parmaklara geldiğimizde yine ayrılabildiğini görüyoruz çünkü günün birinde çocuklarımızın yuvadan uçarak bizden ayrılacağını biliyoruz.

Gelelim yüzük parmağına...İşte ayrılmayan tek parmak bu. Çünkü bu parmak eşimizdir ve onunla sonsuza kadar birlikteliği işaret eder. Bunun yanı sıra sol parmağa yüzük takma eski Yunan ve Roma ya kadar uzanıyor.

Mesela Romalılar kalbe doğrudan  giden tek damarın evlilik yüzüğünü taktığımız parmakta olduğuna inanıyorlardı. Bu yüzden, sol elin parmağındaki damarı “vena Amoris” yani aşk damarı olarak anıyorlardı. Böylece buraya takılan yüzükler, evli çiftlerin birbirlerine olan bağlılıklarını temsil ediyordu.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html