Alışveriş hastalığına yakalanmak üzere olabilirsiniz!

1 dakika okuma süresi

Alışveriş hastalığına yakalanmak üzere olabilirsiniz!

Alışveriş hastalığına yakalanmak üzere olabilirsiniz! Detaylar Daha İyi Yaşam’da!

Biraz alışveriş meraklısıyım acaba hastalık derecesinde mi diye merak edenleri yazımıza davet ediyoruz. Biliyoruz ki alışveriş yapmak biz kadınların en sevdiği aktiviteler arasında yer alıyor.

Alışveriş hastalığına yakalanmak üzere olabilirsiniz!

Normal çerçevede alışveriş yapmak kötü bir şey değil ama bütçenin üzerinde harcama olduğunda bu hastalık derecesine yaklaşıyor. Eğer kontrol altına almazsanız alışveriş tutkunuz zamanla hastalık boyutuna taşınabilir.

Kadınlar Daha Fazla Alışveriş Yapıyor

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki kadınlar erkeklere göre daha fazla alışveriş yapıyor. Alışveriş yapmak eskiden bir ihtiyacın karşılanması anlamına gelirken günümüzde tatmin olma anlamına geliyor.

alışveriş

Alışveriş Üzüntüleri Azaltıyor

Çünkü alışveriş yapmak artık üzüntülerimizi hafifletiyor ve de siniri kontrol altına alıyor. Uzmanların yaptığı açıklamaya göre sahip olma duygusu seratonin seviyesini yükseltiyor. Alışveriş hastalığına yakalanmayı indirimler de teşvik ediyor. Alışveriş yapmak iyi hissettiriyor ancak bağımlılık derecesine geldiğinde tehlikeli olabiliyor.

Alışverişin hastalık derecesine geldiğini nasıl anlayacağız diyorsanız bu davranışın günlük rutin ilerinizi etkilemesi gerekir. Sürekli alışveriş yapma isteği duymanız ve de herhangi bir şey satın aldığınızda kendinizi çok mutlu hissetmeniz alışveriş hastalığına doğru bir yol aldığınızı gösterir.

Sizin alışveriş tutkunuz ne derece?

En Çok Okunan: Neden İnternet Alışverişi Yapmalısınız?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/estetik-mucizesi-hyaluronik-asit-nedir-12665.html