Aldatmanın Yaşı Belli Oldu!

2 dakika okuma süresi

Aldatmanın Yaşı Belli Oldu!

Aldatma en çok hangi yaşta oluyor? Yapılan araştırmalara göre aldatmanın yaşı belli oldu..

İngiltere'de IllicitEncounters.com’un yaptığı bir araştırmayla evlilik süresince en çok aldatmanın yaşandığı yıllar ve yaşlar belirlendi. Aldatmanın yaşını öğrenmek için 1000 kişiye anket düzenledi. 

Düzenlenen ankete göre aldatmanın en çok 39 yaşında olduğu belirlendi. Bu araştırmaya göre 20’li, 30’lu 40’lı yaşların son yılları aldatmaya en meyilli yıllar. Özelikle 19-29-39 ve 49 yaşları aldatma için en riskli yıllar olarak seçildi. Bu yaştakilerin yeni heyecanlar peşinde oldukları belirlendi. Ancak en etkili yaş 39.

Araştırmanın diğer sonuçlarına göre kadınlarda aldatma menopozla birlikte azalıyor. Eğer bir kadın psikolojik ya da farklı bir rahatsızlık yaşamıyorsa ve menopoza girmişse aldatma isteğinden hızla uzaklaşıyor.

Andropoza giren erkekler ise erkekliğini kanıtlamak istediklerinden dolayı 40’lı yaşlardan sonra aldatma potansiyelleri artar. Bu yaşlarda erkeklerde aldatma eğiliminin baş nedeni kendilerini kanıtlama isteğidir. Araştırmalar aldatmayı sonradan çıkan bir bozukluk olarak görüyor ve aldatma en çok yakın çevredeki kişilerle oluyor.

Aldatmanın en büyük nedeni ilgisizlik. Eğer eşiniz ilgisiz ve işkolikse aldatma kaçınılmaz duruma geliyor. Aldatmanın en kritik yaşı ise 39 ve 40’lı yaşlar.

Şimdi de sizlere aldatmanın hangi mesleklerde olduğunu açıklayacağız. Bakalım en çok hangi meslek grupları eşlerini aldatıyor?

İşte en çok aldatan meslekler

-Bilgi işlem çalışanları: Bu alanda çalışan kişiler diğer çalışanlara göre daha fazla internette vakit geçirdikleri için en çok aldatan kişiler arasında. İnternet aldatma için dezavantaj durumda.

-Öğretmenler: Sanırım aldatanlar listesinde sizi en çok şaşırtacak meslek gruplarından biri budur. Bu meslekteki kadınlar aldatmaya erkeklerden daha meyilli.

-Polisler: Yoğun iş temposuna sahip olan polisler yaşadıkları stres ve düzensiz iş saatleri nedeniyle aldatmaya potansiyel mesleklerden biri.

-Finans sektörü: Ekonomik anlamda gelirleri yüksek olan bu meslek grubundakiler sürekli seyahat etmelerinden de kaynaklı olarak en çok aldatan mesleklerden biridir.

-İtfaiyeciler: En çok aldatan gruplar arasında yer alan itfaiyeciler boşanma sebepleri arasında en çok aldatma olduğu ortaya çıktı.

-Avukatlar: Avukatların ikna yeteneği ne kadar kuvvetliyse aldatma potansiyelleri de o kadar yüksek.

-Ev hanımları: Yapılan araştırmalar göre ev hanımları eşlerini en çok aldatan gruptan.

-Yönetici asistanları: En az doktorlar kadar aldatma potansiyeline sahip olan bir meslek grubu.

-Hemşireler: En çok aldatan meslek grubu olan erkek doktorlar eşlerini en çok hemşirelerle aldatıyor.

-Doktorlar: Doktorlar için eşlerini en çok aldatan mesleklerin baş ismi diyebiliriz.

Aldatma sonrası ilişki düzeltilebilir mi?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • 2
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html