Aldatılmanızın nedeni bu olabilir

1 dakika okuma süresi

Aldatılmanızın nedeni bu olabilir

İnsan neden aldatılır?

Hepimiz mutlaka 1 kere aldatılmışızdır ve bununla karşı karşıya geldikten sonra nedenini sorgulamışızdır.Niyeyse herkeste kendini rahatlatmak için mutlaka ufakta olsa kendini suçlamıştır.Yetemedim mi? Eksik mi bıraktım? İlgisiz mi kaldı? gibi gibi.Alakası da yok halbu ki.

Neyse artık kendimizi suçlamak yerine bilimsel olarak öne sürülen 'Cinsel Narsizm'i ' ele alalım;

Florida Eyalet Üniversitesi'nde Psikoloji Bölümü ve Kuzey Carolina Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin birlikte üzerinde çalışıp gerçekleştirilen bir çalışma ve bu çalışma sonucu cinsel narsisizmin aldatma için önemli bir gerekçe olduğunu gösteriyor.

Bilirsiniz Narsisizm,hiç bir kusuru olmadığına inanan ve bu nedenle eleştiriyi asla kabul etmeyip , dinlemeyen ve empatiyle alakası olmayan , kendini beğenmişlik hastalığına denir.Bu insanlara da narsist denir.Yani, cinsel narsisizmi fazla olan insanda, sevişmede eşsiz bir performansı olduğunu düşünür ve bunu başkalarına da tattırıp göstermenin de en doğal hakkı olduğuna inanır.Evet bu çok saçma ve bahaneci gelebilir size ama bu mümkün.

E heralde onlarda aldatılmıcak diye bir şey yok, narsistlerin de aldatılma olasılığı çok yüksek. Dört yıl boyunca sürdürülen araştırmanın sonuçları, empati kuramadıkları ve kendini beğenmişlikleri yüzünden onların da eşleri tarafından aldatıldığını söylüyor.

4 sene süren bu araştırma, sadakatsizlik ve bireydeki cinsel narsisizm arasında doğru bir orantı olduğunu çok açık ortaya koyuyor. Yani, kadın ya da erkeğin cinsel narsisizm seviyesi ne denli yüksekse, partnerlerini aldatmaya o kadar meyilli oluyorlar. Eğer cinsel tatminsizlik ve evlilikten memnuniyetsizlik de varsa, o ilişkide aldatma kaçınılmaz görünüyor.

Bizden size tavsiye en azından bu gece yanınıza yatacak eşinizin yada partnerinizin bütün hal ve hareketketlerini iyice bi analiz edin. Eğer narsisizmin belirtilerine sahip davranışları varsa, bu araştırmaya göre, ruhunuz bile duymadan aldatılmış olma olasılığınız çok yüksek.

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html