Aile Ekonomileri Mısır Gibi Patladı!

2 dakika okuma süresi

Aile Ekonomileri Mısır Gibi Patladı!

Ticarete atılacaklara örnek bir hikaye Daha İyi Yaşam'dan! Mısır onları başarıya ulaştırdı!

Sinemada film izlerken patlamış mısır atıştırmayı seven bir Alman çift, keyiflerini işe dökünce başarıyı yakaladı. Ürettikleri birbirinden 'egzotik' patlamış mısır çeşidini 100'den fazla ülkeye ihraç ediyorlar.

Acılı-ballı, sütlü kahveli veya çedar peynirli. Bunlar Hamburglu Popcorn üreticisinin egzotik patlamış mısır çeşitleri. Bu fikir, Susanne Niederbremer, kocası Thomas ve çocuklarına ait. Susanne Niederbremer, birçok kişinin aksine mısırın harika tatlar verdiğine inandıklarını belirtiyor. Üretimde sadece doğal ürünler kullanılıyor. Tatlandırıcı ve kanserojen maddeler karıştırılmıyor.

Yaklaşık 30 değişik tat geliştirilmiş; bunların 12'si satışa çıkmış. En çok karamelli çeşidin rağbet gördüğünü söyleyen Susanne Niederbremer, sözlerine şöyle devam ediyor: "Sonra acılı-ballı geliyor. Onları da vanilya ve çedar peynirli patlamış mısır takip ediyor. Almanlar genelde tuzlu değil, tatlı patlamış mısır seviyor. O nedenle önceleri peynirli ve ekşi kremalı çeşitler, listede son sırada geliyordu. Ama şimdi peynirlisi dördüncü sıraya yükseldi. Özellikle bira ve kırmızı şarapla çok iyi gidiyor."

mısırım

Patlamış Mısırda Egzotik Lezzetler

Zahmetli el emeği ile günde yaklaşık 350 kg patlamış mısır imal ediliyor. Ağırlıklı olarak Mushroom adlı organik mısır çeşidi tercih ediliyor. Çünkü bu mısır, patlayınca mantar şapkası şeklini alıyor. Thomas Niederbremer bu sıradışı atıştırmalık fikrini, Amerika'dan getirmiş. Gezmeye gittiği Chicago'da, alışılmadık tatlarda patlamış mısır satan bir dükkân keşfetmiş. Popcorn tutkusunun sinemadan geldiğini belirten Thomas Niederbremer, "Film izlerken patlamış mısır yemeye bayılırdım ama paketin sonuna doğru, tadı artık saman gibi gelirdi. Bir gün farklı tatları keşfettim ve bu ürünü Almanya’da nasıl pazarlayabileceğimizi düşündük" diye konuşuyor.

popcorn_honig_chili

Türkiye'den De Talep Var

İnternetten de sipariş edilebilen patlamış mısırlar, Danimarka, Hollanda, İran ve Türkiye'de de büyük ilgi görüyor. Niederbremer ailesi, 2007 yılında Hamburg'da "Kates Popcorn" adlı dükkânı açtı. Kate torunlarının kalbini, ilk patlamış mısırla fetheden Susanne Niederbremer'in büyük annesinin adı. Firma, bugün ürünlerini 100'e yakın ülkeye ihraç ediyor. Paket fiyatları, 3 ile 4 euro arasında değişiyor.

Kaynak: Deutch Welle

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html