Ağrısız Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

2 dakika okuma süresi

Ağrısız Topuklu Ayakkabı Giymenin Püf Noktaları

Ağrısız, acısız topuklu ayakkabı giymek mümkün mü? Diyenler için evet mümkün diyoruz ve püf noktalarımızı açıklıyoruz..

Biz kadınların olmazsa olmazlarından biri de topuklu ayakkabılar. Zarafetin ve şıklığın buluştuğu ayrıntı da diyebiliriz. Tabi topuklu ayakkabıları seviyor olmamız onların da bizi sevdiği anlamına gelmez. Sevmediği çok belli ki akşam eve gelinceye kadar ayak ağrısından kıvranır dururuz. Peki ya ağrısız da topuklu ayakkabı giymek mümkün desek! Topuklu ayakkabılara kendimizi sevdirmenin yollarını bulduk ve sizinle paylaşalım istedik.

Bu yöntemlerle hem topuklu ayakkabı giymenin keyfine varacaksınız hem de uzun süre topuklu ayakkabılarla kalabileceksiniz.

İşte ağrısız acısız topuklu ayakkabı giymenin püf noktaları

Kalın topuklu ayakkabı

Topuklu ayakkabı denilince akla ince topuklu oluşu ve şık duruşu gelir. Ancak tüm günü topuklu ayakkabıların üzerinde geçirecekseniz kalın topuklu ayakkabılar sanki daha ideal. Kalın topuklu ayakkabılar yürürken daha dengeli yürümenizi sağlar. Bu sayede ayaklarınızdaki ağrı oluşumunu en aza indirir.

Ayakkabılarınıza ayak pedi yerleştirin

Benim tercihim yine de ince topuklu ayakkabıdan yana diyorsanız o halde ayakkabılarınıza ayak pedi yerleştirin. Gün boyu ayaklarınızı etkisi altına alacak olan ağrıyı gidererek rahat bir kullanım sağlar. Ayakkabılarınıza ayak pedi yerleştirdiğinizde ayakkabınız doğal olarak daralacak bu nedenle ayak pedi kullanacağınız ayakkabı geniş yapılı olmalıdır ki ayağınızı sıkmasın.

Tercihiniz kaliteli ayakkabıdan yana olsun

Tercihiniz pahalı ve kaliteli ayakkabıdan yana olmayabilir ama topuklu ayakkabı giyecekseniz mutlaka kaliteli bir ayakkabı olmalı. Çünkü normal fiyatlı topuklu ayakkabıların çoğu kalitesiz malzemelerden üretildikleri için ayaklarınızın normalden fazla ağrımasına neden olur.

Ayaklarınıza yüksekte tutma molası verin

Tüm gün incecik topuklar üzerinde durmak ayakları bir hayli yıpratır. Bu nedenle her saat başı 5 dakika kadar vereceğiniz ayakkabı molası ayaklarınızın dinlenmesine etki eder. Püf noktası ise ayaklarınızı o 5 dakikalık molada yerden yüksekte tutmanız gerekir.

Ayak tipinize göre ayakkabı seçin

Topuklu ayakkabı giymeden önce mutlaka ayak yapınıza göre tercih etmeniz gerekir. Ayak tipinize göre tercih edeceğiniz ayakkabılar ayaklarınızın konforu açısından önemli. Ayakkabı seçerken hangi modelde rahat ettiğinizi belirleyin ve alacağınız ayakkabıları bu modellerde seçin.

Sizin bu konuda önerileriniz nedir?

Giysi Renklerinin Solmaması İçin Özel Tarif

Kıyafet renklerinin solmaması için ne yapılmalı? Özel tarif Kadınlar Kulübü TV'den!

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • 1
  emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html