Ağız Kokusuna İyi Gelen Mucizevi Gıdalar

1 dakika okuma süresi

Ağız Kokusuna İyi Gelen Mucizevi Gıdalar

Bir çok insanın şikayetçi olduğu ağız kokusu çoğu kez sosyal yaşamı ve insan ilişkilerini de oldukça etkiliyor. Peki bu sorun nasıl çözülebilir?

Herkesin başının dertte olduğu bir konu: Ağız kokusu. Ağız kokusunu önleyici maddeleri sizler için topladık. Daha İyi Yaşam'ın sizler için derlediği bu maddeler de maydonozdan suya, tarçından karanfile herkesin kolylıkla ulaşabileceği uygun ve oldukça faydalı gıdaları derledik.

Ağız Kokusunu Gidermenin Yolları

Aç kalmayın ve ılık bitkisel çaylar tüketin. Az az sık sık yemenin faydasını göreceksiniz. Mide, yemek borusu ya da boğazınızla ilgili bir probleminiz olabilir. Sakız çiğnemeyi alışkanlık haline getirin. Önemsiz gibi görünen bu sorun gün geçtikçe artabilir ve karşınızdaki kişilerden sonra da sizi de rahatsız etmeye başlayabilir. Eğer geçmiyorsa bir doktora görünün. İç organlarınızla ilgili bir hastalık olabilir.

Karanfil

Hem ucuz hem de yemesi ve bulması pratik olan gıdalardan biri olan karanfili tüketin. Bilinen en eski yollardan biri olan karanfil, etkisini hemn gösterecektir.

Yoğurt

Düzenli yenildiğinde yoğurt midedeki helikobakter pilorini azaltıyor ve ağız kokusunu önlüyor.

 

Tarçın

Ağız içinde tarçın tüketilmesi bakterileri öldürüyor ve kokuyu önlüyor. Son zamanların güzellik iksiri olan tarçının faydaları saymakla bitmez.

 

Su

Su yalnızca böbrekleri çalıştırmakla kalmıyor aynı zaman da ağız kokusunu da önlüyor.

Diş İpi

Diş ipi kullanın ve ağız bakımınıza aksatmadan yapın. Diliniz ve dişlerinizi düzenli fırçaladığında sonuca siz de şaşıracaksınız.

Maydonoz

Maydonozun faydaları saymakla bitmezken toksin atmanız ve ağız kokusunu önlemeniz açısından birebir olan maydonuzu bol bol tüketin.

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • 2
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html