Acı Yemenin Faydaları Neler?

1 dakika okuma süresi

Acı Yemenin Faydaları Neler?

Acı severleri bu tarafa alalım! Hem lezzetli hem sağlığa faydaları olan bir tadı konuşacağız : Acı... Daha İyi Yaşam yazdı! Acı Yemenin Faydaları Neler?

Kimimiz çorbasından salatasına kadar her şeyi acı yemeyi tercih eder, acı sosa bayılır! Kimimiz bibersiz yemek yemez kimimiz ise acıyı ağzına sürmek istemez! Ancak kabul etmeliyiz ki iştah açan, yedikçe yediren ve aynı zamanda sağlığa da birçok faydası olan bir besin : Acı. Özellikle doğalını tüketmekte fayda var.  Biberler ve taze baharatlar... Acı yemenin, yediklerimize tat katmasının dışında sağlıklı yaşam adına da tüketilmesi gerektiğini söyleyerek ayrıntılara geçelim mi? Daha iyi yaşam sizler için derledi...

 Acı yemenin faydaları nelerdir?

Çin'de yaklaşık 500 bin kişiyle birlikte yapılan araştırmada her gün içinde acı bulunan yemekleri tüketenlerin diğerlerine göre daha uzun yaşadığı gözlendi. British Medical Journal Dergisinde yayınlanan habere göre , 7 yıl boyunca süren araştırmada 22 bin 224 kişi hayatını kaybetti. Araştırma sonuçlarına göre acı biberi acı yapan "kapsaisin" kan dolaşımını ve sindirim sistemini sağlıklı kılıyor.Kısacası araştırmalara göre,acı biber yiyerek acı biber yemeyenlere oranla ömrünüzü daha çok uzatabilir ve uzun ömrünüzü daha sağlıklı yaşayabilirsiniz. Sizde yemeklerinizden ve sofranızdan acı biberi eksik etmeyin. Azar azar da olsa vücudunuzu yavaş yavaş acı bibere alıştırın. Özellikle çocuklarınızı küçük yaşlardan itibaren acı bibere alıştırmanız daha kolay olacaktır.Aynı zamanda metabolizmanızı hızlandıran acı zayıflamanıza da katkıda bulunacak. Eğer mide problemi yaşıyorsanız ve mide rahatsızlıklarınız varsa doktorunuza danışmadan acı tüketmemelisiniz. Acı yemenin faydaları neler hep birlikte konuştuk! Peki sizin acıyla aranız nasıl?

 Beslenme ve Diyet Uzmanı Gönül Ateşsaçan anlatıyor : Akşam yemeğinde nelere dikkat edilmesi gerekiyor?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/mide-botoks-uygulamasi-op-dr-kemal-hunerli-roportaj-12708.html