7 adımda dümdüz bir karın!

2 dakika okuma süresi

7 adımda dümdüz bir karın!

Yaza sıkı bir giriş yapmak için tüm hazırlıklar tam gaz devam ediyor değil mi? Gelin şimdi de dümdüz bir karın için yapmanız gerekenleri konuşalım :)

Yaz ayları geldi çattı bile! Plaj sezonu açılmadan tüm hazırlıklarınızı tamamlamaya ne dersiniz? Daha İyi Yaşam olarak biz bugün sizler için dümdüz bir karın, formda bir yaz ve çok daha fazlasının tüyolarını ele alıyoruz.

İşte dümdüz bir karın için yapmanız gereken 7 isabetli hareket:

1- Dik oturun:

Oturuş biçimizin fazla karın bölgesi kiloları ile bir ilgisi olduğunu biliyor muydunuz? Tüm gün karın kaslarınıza yüklenerek biraz da kambur olan o oturuşu değiştirin! Dik oturun ve karın kaslarınıza yük vermeyin. Doğru oturuşla, dümdüz bir karın mümkün...

2- Su tüketimi:

Gün içinde kaç litre su tüketiyorsunuz? Özellikle yaz aylarında bu duruma daha çok özen göstereceğinizi biliyoruz ancak yinede fit bir görünümün bol su tüketmek ile ilgili olduğunu da buraya ekleyelim dedik. Su tüketimi vücutta kan dolaşımını sağlıyor. Bu da şiş bir karnın en büyük düşmanlarından. Eeee şiş karnın düşmanı bizim dostumuz. Değil mi hanımlar? Günde en az 2 litre su tüketmeyi ihmal etmeyin :)

3- Kabızlık sorunu:

Çok su tüketmemek, tuvalet alışkanlığında düzensizlik, stres gibi birçok neden kabızlığa neden oluyor. Şiş bir karnın en önemli faktörlerinden olan kabızlık ile mücadeleye başlıyoruz! 

4- Yemeğinizi hızlı yemeyin:

Hızlı yemek yemek sindirim sorunlarına sebep oluyor. Bu da şiş bir karna :( Dümdüz bir karın için lokmalarınızı daha yavaş yemeye ne dersiniz? Yavaş yavaş ve sindire sindire. Böylece hem doyum hissini daha çok hissedeceksiniz hem de sindirimi çok daha kolay olacak. Hadi bakalım : yavaş yavaş :)

5- Yemekte cola ve sohbet yasak!

Bu durumlar hava yutmanıza neden olur... 

6- Sakız çiğnerken bir daha düşünün:

ABD'de yapılan bir araştırma sakız çiğnerken çok fazla hava yuttuğumuzu ve bunun da karın şişliğine sebep olduğunu ortaya koymuş. Bu sebeple sakız yerine nane şekeri öneririz.

7- Stresten uzak durun!

Her şeyin altından çıkıyor değil mi? Stres, sıkıntı, üzüntü, takıntılar... Vücudunuzun dengesini bozarak şişlik hissetmenize neden olabilir. Haftada 1 gün en az yarım saat rahatlayacağınız bir aktivite yapın ve stresi hayatınızdan çıkarın.

Ne dersiniz?

Editörün Tercihi : Kadılar Kulübü TV - Zayıflama

 

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html