7 Adımda Dolgun Dudaklar!

2 dakika okuma süresi

7 Adımda Dolgun Dudaklar!

Genç ve dolgun bir dudak her zaman hayal edilen güzelliklerdendir. Bunu vurgulamak için yol göstericilerinizi doğru seçmelisiniz.

Doğal olarak genç ve kendiliğinden dolgun bir dudak ise, ruj ile aynı renk dudak kalemi kullanarak kontür yapıp ruj fırçası ile rujunuzu sürün veya kalem kullanmadan kontür yapmadan dudaklarınızı belirleyin.

Parlatıcıyı kullanırken kenarlara doğru hafifleterek gene ruj fırçası yardımı ile kullanın bu şekilde dışa taşıp kötü bir görüntü olmasını engellemiş olursunuz.

Moda değişimlerinde dudak renklerinde de favori renkler değişir. Size en yakışanını bulmak deneyerek çok zor değildir. Kozmetik satılan yerlerde size yakışanı bulmak için bu denemeleri rahatça yapabilirsiniz.

Dudaklarınızın şeklini değiştirmeniz yani biraz farklı göstermeniz gerekiyor ise;

1-İlk yapmanız gereken şey önce dudağınızın şeklini bir aydınlatıcı ile kapayıp sonra kalemle istediğiniz (rötuş) düzeltmeyi yapmanızdır.

2- Bunu yaparken burun deliklerinin tam ortasındaki hizada olan hayali bir çizgi düşünün ve dudağın başlangıcında kestane rengi veya kızıl kahve kalem ile dudağınızın en yüksek noktasını olmasını istediğiniz yere iki nokta ile belirleyin. Alt dudağınıza da aynı hizada iki nokta koyun.

3- Sonra bu çizgilerin arasını da yukarıdan aşağı çok hafif bir kalem darbesi ile çizerek birleştirin.

4- Bu yaptığınız iki çizginin tam ortasını bulun ve onu da belirleyin .

5- Daha sonra köşelerde ama köşeyi iki kalem ucu ölçüsünde kaydırın ve her iki tarafa da birer nokta koyun.

6- Bu doğru noktaları birleştirin. Doğru çizgiyi yakalamış olursunuz. Zamanla eliniz alışıp doğru çizgiyi noktalamadan da bulabileceksiniz.

7- Ruj fırçası ile kalemi içe doğru gölge haline gelinceye kadar yayarak yerleştirin.


Dudak yapma işlemi bittikten sonra transparan pudra ile hafifçe pudralayarak sabitleme işlemini de tamamlayın. Daha sonra seçtiğiniz renkteki ruju gene ruj fırçası yardımı ile kalemi yani kontörü görünmeyecek şekilde incecik üzerinden geçerek bütün dudağı renklendirin.

Sevgilerimle güzelliklerle kalın.
Makyaj Uzmanı Oya Tolga

OYA TOLGA'NIN DİĞER YAZILARI

Makyajda Kaşın Önemi

Makyajla Fotojenik Görünme!

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


 • emoji
 • emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji
 • 1
  emoji
 • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html