7 Adımda Başarılı Bir İş Kadını Olma!

2 dakika okuma süresi

7 Adımda Başarılı Bir İş Kadını Olma!

Daha İyi Yaşam sizler için başarılı bir iş kadını olma yolları hakkında bilgileri araştırdı ve yazdı. Bakalım başarılı bir iş kadını olmanın sırrı nelermiş..

Özellikle kariyer hayatına yeni başlamış kadınlar başarılı olmanın yollarını arar. İş hayatına yeni atılan biri hem ortamın acemisidir hem de iş yerinden beklentileri oldukça yüksektir. Öncelikle çok beklentiyi ortadan kaldırmalı ve ortama ayak uydurulmalıdır.

Çalışma hayatına gelince artık ofislerde kadın yoğunluğu daha fazla. Çünkü işverenler özellikle kadın çalışan istiyor. Nedeni ise kadınların daha disiplinli ve ofislere daha modern hava katmasından dolayı. Kadınların iş dünyasına katkıları ve fikirleri oldukça çoktur.

Kadınlar olarak başaramayacağınız pek şey yoktur. Yeter ki isteyin ve gerçekleştirin. Kadınlara iş hayatında verilebilecek en etkili ayrıntı hırslı ve istekli olmaları. İlk zorlukta "yapamıyorum" değil de "bunun nasıl üstesinden gelirim" düşüncesi olmalı.

Başarılı bir iş kadını olabilmek için öncelikle hangi alanda kariyer yapmak istediğinize karar verin. Gerisi bu listelediğimizdeki maddelerde.

İşte 7 adımda başarılı bir iş kadını olma özellikleri

1.Sabırlı ve istekli

İş hayatına yeni atılmışsanız ve başarılı olmak istiyorsanız öncelikle istekli ve sabırlı olmanız gerekir. Bunun dışında ne kadar istekli olduğunuzu patronunuza hissettirmeniz gerekiyor. Bunu başarırsanız başarılı bir iş kadını olursunuz.

2.Patronla iyi geçinmek

İşiniz ne olursa olsun başarılı bir iş kaıdnı olmak istiyorsanız patronunuzla iyi geçinmek durumundasınız. Zıt fikirli konuşmalar ve davranışlar aranıza mesafe koyar ve ilerleyemezsiniz. Patronunuz sizin ne kadar çok çalıştığınızı bilirse kariyerinizde o kadar yükselme imkanı bulursunuz. Eğer iş yerinizde hızlı bir çalışma temposu varsa patronunuza kısa ve pratik cevap vermelisiniz. Başarılı iş kadınının sırrı budur.

3.Hayali bahaneler üretmeyin

Patronlar ne olursa olsun işin yapılıp yapılmadığına bakar. Bu olsaydı şöyle olurdu tarzı cümleler kullanarak zaman harcamayın. Yapabildiğiniz işleri yapmaya çalışın. Bir olumsuzluktan bahsederken çözümüyle birlikte gidin.

4.Zamanı doğru kullanın

Başarılı bir iş kadını olamk için zamanı olabildiğince en verimli şekilde kullanın. İşlerin yetişmesi ve zor durumda kalmamak için bu gereklidir.

5. Planlı ve programlı olun

Yapacağınız işi bir düzene koyarsanız işlerin eksiksiz ilerlediğini göreceksiniz. Başarılı bir iş kadını olmak adına planlı ve programlı ilerleyin.

6.İşinizi sahiplenin

Başarılı bir iş kadını olmanın en büyük gerekliliklerinden biri de budur. Yaptığınız işi kendi işinizmiş gibi görüp sahiplenmek.

7.İlk etapta mesailerden korkmayın

İşe yeni başlamışsanız mesailerden öğrenmeniz gereken şeyler olabilir. Gün içinde atladığınız konulara mesailerde bakma fırsatınız ve kendinizi geliştirme fırsatınız olabilir. İşe adapte olma anlamında da mesailerin faydası vardır.

Sizin bu konudaki fikirleriniz nelerdir?

Cafe Nasıl Açılır?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • 1
    emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html