6 -11 Yaş Çocuklar İçin Diyet

2 dakika okuma süresi

6 -11 Yaş Çocuklar İçin Diyet

Çocuklara özel diyetin püf noktaları...

Diyet denilince akla büyükler geliyor fakat büyüklerin yanı sıra küçük çocukların da kilo ve obezite problemi oluyor ve diyet yapmaları gerekiyor çünkü psikolojileri bozuluyor.Arkadaşları tarafından dalga konusu oluyor ve okuldan,sosyallikten de kaçmış oluyor.Kendisine özgüveni gidiyor ve içine kapanık bir çocukluk geçiriyor.daha Çocukların günde en az 2 bardak(400g) kadar süt veya yoğurt tüketmeleri gerekmektedir.

obezite1

Evden okula yemek götürülüyorsa : 2 ince dilim ekmek veya 1 sandviç ekmeği arasına 1 kibrit kutusu beyaz peynir , domates veya salatalık götürülebilir. Yanında 1 adet portakal veya mandalina yenilirse öğle öğünü yeterli ve dengeli olacaktır. eğerki aşırı bir kilo söz konusuysa mutlaka bir diyetisyen eşliğinde beslenme alışkanlıkları değiştirilerek , kilo vermesi gereklidir.

55eb6bd8f018fbb8f8c00298

Boy uzamasının en hızlı olduğu bu dönemde spor ve diyet yapmaları çok önemlidir.Aktiviteli sporlar tercih edilirse çocuk sıkılmamış olur.Aynı zamanda beslenmeleride bi bu kadar önemlidir. Kola, gazoz , cips , çikolata, pasta , patates kızartması gibi kalorisi yüksek yiyecek ve içecekleri artık tüketmemelidirler. Bu abur-cubur diye adlandırdığımız yiyecek ve içecekleri çok seviyorlarsa tüketme sıklığı haftada veya 10 günde bir olacak şekilde ayarlanmalıdır.

Kalori Derecesi : (1400- 1600 kal) Sabah 1 adet yumurta veya 1 kibrit kutusu peynir 1-2 küçük dilim ekmek 1 bardak süt 1 yemek kaşığı reçel-pekmez-bal 1 küçük boy domates veya portakal Öğle: 1 tabak sebze yemeği veya 2 adet köfte ½ kase yoğurt veya 1 bardak ayran 2/3 porsiyon tatlı veya meyve 2 dilim ekmek Akşam: 1/2 porsiyon etli sebze yemeği 2/3 porsiyon pilav-makarna veya börek Salata ½ kase yoğurt veya 1 bardak ayran 1 dilim ekmek ½ kase yoğurt yerine 1 çay bardağı sütte olabilir.

Çevrenizde kilo problemi veya obezite tehlikesi olan çocuklar için ne uyguluyorsunuz?

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html