5 Adımda Stresten Kurtulma!

2 dakika okuma süresi

5 Adımda Stresten Kurtulma!

Günümüzün en büyük düşmanı olan stresle nasıl başa çıkacağız? Şimdi sizlere 5 adımda stresten kurtulmanın yollarını göstereceğiz.

Stres hayatın bir parçası ancak onu hayatına sokmak zorunda değilsin. Stresi üzerinizden atmak senin elinizde  Stresten kurtulmak için birtakım çalışmalar yapılmış ve bazı sonuçlar ortaya çıkmış. Sizin de işinize yarayacağına eminiz. Mutlu olmak varken neden stres olsun hayatınızda? Evet şimdi stresten kurtulma zamanı. 

Her yaşta stresi kontrol altına almak için bu yolu izleyin:

1-BAKIŞ AÇINIZI DEĞİŞTİRİN

Stres, ilişkiler,aşk, iş yükü gibi nedenlerden kaynaklı olarak insan hayatını olumsuz etkiler.  Planlamalarınızı engeller ve hayata bakış açınızı daraltır. Stresi kesinlikle hayatınıza engel görmeyin. Siz istediğiniz sürece stressiz bir yaşam sağlayabilirsiniz. Stresi hayatınızdan çıkarmak için ya da etkisini azaltmak için pratik adımlar uygulamalısınız.  Öncelikle bakış açısınızı değiştirmelisiniz. İstediğiniz bir şey olumsuz olduysa ya da hiç olmadıysa enerjinizi onun üzerinden alın farklı bakış açısı geliştirin. Daha gerçekçi bakın olaylara ve beklentilerinizi çok yüksek tutmayın. Beklentilerinizle bakış açınız arasında bağ kurun.

2-AKTİF KALIN

Stresle başa çıkmanın en iyi aktif olmaktır. Yapılan araştırmalara göre stresle savaşmada en etkili yol spor yapmaktan geçiyor. Kısa yürüyüşler, egzersizler ve benzer fiziksel aktiviteler  vücudunuzdaki gerginliği atarak iyi hissetmenizi sağlayacaktır. Fiziksel aktivite hem sağlığınızı hem de ruhunuzu olumlu etkileyecektir.

3-KENDİNDE “PAUSE” TUŞUNU BUL

Hayat her zaman yolunda gitmez. Bazen inişli-çıkışlı olabilir. Bu da çoğu zaman içinden çıkılmaz bir hal alır. Dolayısıyla etkisine aldığı kişiyi yıpratır.  Her şeyin üstünüze geldiğini böyle anlarda kendinizi durdurun, akışına bırakın. Öncelikle kendinize zaman ayırın. Vücudunuzun bu dinlenmeye ihtiyacı var.  Vücudunuz için kendinizi kısa süreliğine de olsa durdurun.

4-SESSİZLİK İÇİNDE KALIN

İnsanlar hep yoğunluktan şikayetçi olurlar. Ve bu yoğun tempoda stres yaşanır. Bazen sessizlik içinde kalmak iyi gelecektir. Dış dünyayla iletişimi kesin. Kendinizle baş başa kalın. Sessiz zaman zihinsel işlevleri şarj etmek için çok elverişlidir. Stresten kurtulmak için bu taktik şart. Dua, meditasyon, tenha yerlerde uzun yürüyüşler ve gökyüzünü izlemek stresi yok edecektir.

5-KENDİNİZE EĞLENCE PLANLAYIN

Yoğun iş hayatı özel hayat derken bir bakmışınız boğuluyorsunuz. Bunun ilacı kendinizi iyi hissettirecek eğlenceler planlamak.  Kapalı ortamlardan ziyade kendinize dışarısı için eğlenceli planlar oluşturun. Göreceksiniz ki stres üzerinizden sessizce çekip gitmiş.

Daha İyi Yaşam olarak sizlere stressiz günler diliyor stresle başa çıkmak için bu formülleri uygulamanızda fayda var diyoruz. Siz stresle nasıl başa çıkıyorsunuz?

Enerji ile Günlük Hayatta Nasıl Karşılaşırız ?

 

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • 1
    emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html