5 Adımda Ruh Sağlığınızı İyileştirin!

1 dakika okuma süresi

5 Adımda Ruh Sağlığınızı İyileştirin!

Ruh sağlığınızı korumak için neler yapmanız gerekiyor?

Sağlıklı bir bünye; sağlıklı bir beden ve sağlam bir ruh sağlığı birlikteliğinden oluşur! Bir çoğumuz farkında değiliz ya da ihmal ediyoruz ancak, ruh sağlığı bozukluklarını kişi kendi de fark edebiliyor.

Daha İyi Yaşam'ın ruh sağlığınızı korumak adına tavsiye niteliğindeki maddelerini mutlaka okumalısınız :)

1- Sınırlarınızı belirleyin ve kimse için aşmayın

Sınır ihlali ile fedakarlık arasında ciddi farklar vardır. İlk önce bunun bilincinde olmalasınız. Hiç kimseden sizin için sevinmesini ya da sizin için üzülmesini beklememelisiniz. Sizi düşünen biri zaten bu tür duyguları paylaşacaktır. Ancak bire bir olmayacağını bilmelisiniz. Eğer medeti hep başkalarından duyarsanız çaresizlik hissine kapılabilirsiniz. Bu da ruh sağlığınız açısından hiç iyi olmayacaktır!

2- Aşılamayan engelleri kabullenin

Çok çalıştığınız halde terfi alamamak, çok sevdiğiniz birinden karşılık görmemek, emek verdiğiniz her neyse bir türlü istediğiniz noktaya gelememek... Engel örneklerini çoğaltabiliriz. Ancak sağlam bir ruh sağlığı engelleri kendine dert edinmek yerine yılmadan mücadele etmeye devam edendir.

3- Değişimlerden yana olun

"Öyle olmadıysa bide böyle denemeliyim" demekten yılmamalısınız. Yani sürekli değişim ve gelişimlere açık pozitif olmalısınız ki ruh sağlığınızı koruyabilesiniz.

4- Üreten biri olun!

Çalışan,geliştiren ve üreten bir kişiliğe sahip olmak hayat enerjinizi arttırır. Dolayısıyla ruh sağlığınız için oldukça faydalı!

5- İçinize atmayın!

Üzüntülerinizi,kaygılarınızı,sizi tedirgin eden şeyleri biriktirmeyin. Dertler paylaşıldıkça azalır. Mutluluk ise paylaşıldıkça artar! Bu sebepten siz de tüm duygularınızı düşüncelerinizi sevip güvendiğiniz insanlarla rahatlıkla paylaşabiliyor olun!

Biz Daha İyi Yaşam olarak, sizlere ruh sağlığınızı korumanın tüyolarını verdik! Uygulamayı ihmal etmeyin deriz...

Editörün Seçimi: Daha İyi Yaşam- Psikoloji

BU İÇERİĞE TEPKİ VER!


  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji
  • emoji

YORUMLAR

Kullanıcı Avatarı
/sivilcelerinizi-daha-da-cogaltacak-10-hatali-cilt-bakimi-12673.html